آغاز روند کاهش قیمت سیب‌زمینی/گوجه فرنگی کیلویی ۵۰۰۰ تومان شد

بدون دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه روند کاهش قیمت سیب‌زمینی در بازار آغاز شده است، گفت: قیمت گوجه فرنگی در سطح شهر، به هر کیلو ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان رسیده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اگروفودنیوز، اسدالله کارگر با بیان اینکه عرضه سیب زمینی اردبیل به بازار آغاز شده است، اظهار داشت: معمولا افزایش قیمت در محصولات ناگهانی است، اما کاهش نرخ آنها به تدریج اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه در پی افزایش عرضه، روند کاهش قیمت سیب زمینی آغاز شده است، افزود: قیمت این محصول به تدریج به تعادل نزدیک می‌شود و در حال حاضر نرخ هر کیلوگرم سیب‌زمینی در سطح شهر بین ۳۱۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان بسته به کیفیت محصول متغیر است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه تاکنون مواردی مثل صادرات و تولید رب بر قیمت گوجه موثر بود، گفت: در این فصل عرضه گوجه فرنگی در مناطق همجوار استان تهران کاهش می یابد و بیشترین تکیه ما به استان های گرمسیری خواهد بود؛ بنابراین در این فصل نباید چندان انتظار کاهش قیمت گوجه را داشته باشیم؛ با این حال همه چیز بستگی به شرایط تولید در مناطق گرمسیری دارد.

کارگر با اشاره به اینکه ممکن است شرایط تولید به گونه‌ای باشد که قیمت ها افت کند یا بالعکس، افزود: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در سطح شهر بین ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان است.

وی درباره وضعیت میوه های دیگر نیز اضافه کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر میوه های تابستانه و پاییزی با هم در بازار عرضه می شوند، مشکلی در این زمینه نداریم، البته میوه به طور کلی گران است؛ اما مشکل گران فروشی نداریم.

سمن مجتهدی

نویسنده

سمن مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *