در بازدید قائم مقام وزیر صنعت و رئیس کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی از گروه صنعتی و پژوهشی زر مطرح شد:محصولات پالایشگاه غلات زر صنعت شیرین‌کننده‌ها را در مسیر خودکفایی قرار داده است

بدون دیدگاه

قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مجموعه کارخانجات گروه صنعتی و پژوهشی زر از نزدیک با ظرفیتهای دانش بنیان و صادرات محور این گروه آشنا شد.
دکتر رضا رحمانی در حاشیه این بازدید ضمن تأکید بر توسعه صنایع دانش بنیان گفت: حمایت از صنایع دانش بنیان از سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت است. این نوع کارها و فعالیت هایی که امروز در این واحد صنعتی شاهد آن هستیم می تواند الگوی خوبی برای ما باشد تا در راستای خود کفایی قدم بزرگی برداریم.
این مقام ارشد در وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ظرفیت پالایشگاه غلات زر در حوزه خودکفای کشور در زمینه تولید شیرین کننده‌ها نیز تصریح کرد: با توجه به کمبود آب، کشور در تأمین شکر مورد نیاز دچار مشکل است و تولیداتی چون شیرین کننده ای که در پالایشگاه غلات زر تولید می شود می تواند نیاز کشور به واردات را کاهش داده و ما را در مسیر خودکفایی قرار دهد.

 


این بازدید با همراهی سردارعزیزاکبریان نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون صنعت و معدن مجلس ،مهندس عباداله کامکار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز و دکتر ایرج موفق رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت و محسن امینی مدیرعامل و عضو هیات مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر برگزار شد.
عزیز اکبریان در حاشیه این بازدید در تشریح جهت گیری مجلس نسبت به صنایع دانش بنیان گفت: مجموعه زر از واحدهای صنعتی خوب این منطقه است که توانسته اعتماد داخلی را به خودش جلب کند. در ارتباط با محصول جدید این مجموعه باید گفت که شکر ممکن است برای بدن ضررهایی را داشته باشد اما قندی که این شرکت از ذرت می گیرد می تواند جوابگوی بسیاری از نیازها باشد. وی همچنین عنوان کرد: حمایت از واحدهای صنعتی دانش بنیان از اولویت های اول ما در کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی است وبرای توسعه این واحدها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *