اهم اخبار

تجهیزات کشاورزی البرز نوسازی می شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی استان البرز اعلام کرد که با اختصاص اعتبار ۱۰۷ میلیارد ریالی بخشی از تجهیزات کشاورزی و دامی این استان نوسازی می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اگروفودنیوز؛ امیر بهادر ولیخانی روز دوشنبه در گفتگویی عنوان کرد: این اعتبار در قالب تسهیلات کم بهره برای اجرای خرید تجهیزات و ماشین آلات جدید کشاورزی در اختیار بهره برداران قرار می گیرد.
وی بیان داشت: سال گذشته با پرداخت ۸۲ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره افزون برنوسازی بخشی از ماشین آلات کشاورزی زمینه اشتغال برای ۱۷۰ نفر روستایی در بخش فناوری های نوین وتوسعه کشت پنبه و خرید کمباین فراهم شد.
ولیخانی افزود: اکنون نیز ۱۰۷ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره آماده پرداخت به بهره برداران بخش کشاورزی است که این اعتبارات نیز به منظور توسعه کمی وکیفی مکانیزاسیون با رویکرد تقویت و پیشبرد طرح های کشاورزی حفاظتی، کشت نشایی، توسعه کشت گیاهان دارویی، فناوری های نوین در دام ، طیور و آبزیان وهمچنین مکانیزاسیون باغبانی به ویژه توسعه باغ ها در اراضی شیب دار به مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها ابلاغ شده است.
رئیس اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: بهره برداران می توانند با مراجعه به مدیریت های جهادکشاورزی شهرستان های محل فعالیت خود نسبت به تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات ذکر شده اقدام کنند.
استان البرز دارای حدود ۶۸ هزار هکتار اراضی زراعی وباغی است.
آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *