اهم اخبار

تعزیرات به نحوه عرضه گوشت مرغ نظارت می کند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print
رئیس گشت های مشترک تعزیرات استان تهران گفت: از امروز گوشت مرغ منجمد و گرم به مقدار انبوه در بازار عرضه شده است و تعزیرات به نحوه عرضه نظارت می کند.
در روزهای اخیر و همزمان با نزدیک شدن به ایام پایانی سال شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ گرم در بازار هستیم تا جایی که قیمت هر کیلو گوشت مرغ طی روز گذشته حتی به مرز ١٧ هزار تومان نیز رسید.
بهروز طالبیان، رئیس گشت های مشترک تعزیرات استان تهران  با اشاره به جلسه ویژه کارگروه تنظیم بازار استان تهران که شب گذشته با حضور استاندار با موضوع وضعیت افزایش قیمت گوشت مرغ برگزار شد، افزود: از صبح امروز تعزیرات نظارت بر توزیع را برعهده داشته است به طوری که قیمت مرغ از هر کیلو ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت.
وی اضافه کرد: امروز مردمی که برای دریافت گوشت مرغ در کشتارگاه میدان بهمن در صف بودند، هر فرد سه مرغ منجمد تنظیم بازار به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کرد.
طالبیان خاطرنشان کرد: هر چند قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار برای هر کیلو گوشت مرغ گرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است اما برای کاهش قیمت عرضه به نرخ مصوب باید سازمان های متولی از جمله سازمان پشتیبانی امور دام، نیاز بازار را تامین کنند.
رئیس گشت های تعزیرات درباره قیمت گوشت درباره فروشگاه های اینترنتی عرضه گوشت نیز گفت: اطلاعی از روند قیمت گذاری این فروشگاه ها نداریم و وقتی از سازمان پشتیبانی امور دام سوال می کنیم گفته می شود که چون با قیمت بالا می خرند، گران می فروشند.
وی تصریح کرد: با تزریق و عرضه بیشتر گوشت مرغ همچنین نظارت بر نحوه توزیع سعی داریم تا قیمت ها تعدیل و التهاب و حباب ایجاد شده برطرف شود.
شب گذشته نیز انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفت: مقرر شده روزانه ٨٠٠ تن مرغ گرم (۶٠٠ تن از سایر استان ها و ٢٠٠ تن از اداره کل پشتیبانی امور دام) همچنین ۵٠٠ تن مرغ منجمد در شبکه توزیع میادین شهر از محور میدان بهمن توزیع شود.
وی افزود: توزیع گوشت قرمز از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ١٣ میلیون خانوار کم درآمد در کل کشور از طریق فروشگاه های معتبر و زنجیره ای نیز پیش بینی شده است.
آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *