اهم اخبار

تولید سرانه گوشت مرغ به ۲۶ کیلوگرم رسید

بدون دیدگاه

 مرکز آمار اعلام کرد: تولید سرانه گوشت مرغ و تخم مرغ در سال ۹۵ به ترتیب به رقم ۲۶ و ۱۲ کیلوگرم رسید، در عین حال تولید سرانه گوشت قرمز نیز در این سال بالغ بر ۱۰ کیلوگرم شد .

به گزارش  ایرنا،براساس آخرین سالنامه آماری کشور، میزان تولید گوشت مرغ در سال ۱۳۹۵ نسبت به ۱۰ سال پیش از آن ۵۲ درصد افزایش یافت.
براساس این گزارش در بازه زمانی مورد نظر ( ۱۳۹۵ نسبت به سال ۳۸۵ ) تولید تخم مرغ ۳۹ درصد، تولید شیر ۲۵ درصد رشد و تولید گوشت قرمز یک درصد افت داشت.
سال ۱۳۸۵ به طور متوسط سرانه تولید برای هر ایرانی، ١٢ کیلو گرم گوشت قرمز، ١١٠ کیلو گرم شیر، ١٩ کیلو گرم گوشت مرغ و ١٠ کیلو گرم تخم مرغ بود، سال ١٣٩۵، سرانه تولید شیر به رقم ١٢١ کیلوگرم رسید.

** استان هایی که بیشترین تولید را دارا بودند 
بیشترین تولید سرانه استانی گوشت قرمز در سال ۹۵ مربوط به استان ایلام با تولید ۲۹ کیلو گرم بود و قزوین نیز با تولید سرانه استانی ۳۸۹ کیلو گرم شیر و نیز ۵۷ کیلو گرم تخم مرغ رتبه نخست بیشترین تولید شیر و تخم مرغ را داشتند.
علاوه براین تولید سرانه استانی گوشت مرغ در استان گلستان ٨٨ کیلو گرم در سال ۹۵ ثبت شد که این استان رتبه نخست را در این زمینه کسب کرد.

به گزارش ایرنا، ایران با ظرفیت بیش از ۲٫۴ میلیون تن تولید گوشت مرغ، اکنون سالانه نزدیک به ۲٫۲ میلیون تن تولید دارد و در شمار هشت کشور برتر تولیدکننده مرغ در دنیا جای گرفته است.
همچنین اطلاعات منتشر شده رسانه ای حاکی است، سالیانه بیش از ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می شود.
طبق آمارهای وزارت جهادکشاورزی، سالانه نزدیک به ۱۰ میلیون تن شیرخام در کشور تولید می شود که بخش عمده آن در زمینه تولید فرآورده های لبنی مورد استفاده قرار می گیرد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *