اهم اخبار

رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل:افزایش صددرصدی قیمت آجیل/ فروش‌مان به یک پنجم رسیده است/ کاهش ۲۰ درصدی اعضای اتحادیه

بدون دیدگاه

رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل گفت: برای راه‌اندازی یک آجیل فروشی کوچک به حدود ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز داریم در حالی که پیش از این با حدود ۵۰ میلیون تومان این کار را انجام می‌دادیم.

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص قیمت آجیل و خشکبار اظهار کرد: ما نرخ مصوبی در زمینه خشکبار و آجیل نداریم. محصولات از طریق نرخ ارز، تقاضای بازار و تولید محصولات مشخص می‌شود.

وی افزود: بر اساس نوسانات ارز و قیمت جهانی پسته و تخمه که اجناس بین المللی ما محسوب می‌شوند اجناس ما گرانتر شده‌اند. متوسط قیمت پسته در دنیا در حال حاضر ۱۰ تا ۱۲ دلار است. قیمت محصولات بسیار بالا رفته و مردم قدرت خرید این محصولات را ندارند.

رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل در ادامه در رابطه با مشکلات فروش آجیل در خرده فروشی‌ها خاطرنشان کرد: برخی دلالان وارد این کار شده‌اند و باعث شدند خرده‌فروش‌ها نتوانند جنس تهیه کنند. بازار خشکبار و آجیل در ابتدای فصل برداشت محصول دچار کساد شده است. ما نسبت به سال گذشته یک پنجم فروش داشته‌ایم.

وی افزود: با وجود اینکه قیمت‌ها ۱۰۰ درصد در برخی محصولات افزایش یافته اما فروش به یک پنجم رسیده است. نسبت به سال گذشته در اتحادیه حدود ۲۰ درصد انصراف از جواز آجیل و خشکبار بیشتر شده است.

احمدی در ادامه تشریح کرد: خرده فروشی‌ها نمی‌توانند جنس مورد نیاز خود را تهیه کنند. برای راه‌اندازی یک آجیل فروشی کوچک به حدود ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه نیازداریم در حالی که پیش از این با حدود ۵۰ میلیون تومان این کار را انجام می‌دادیم.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *