اهم اخبار

رئیس اتحادیه دارندگان کافه قنادی تهران: اپلیکیشن‌های فروش کیک به قوانین صنفی توجهی ندارند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران گفت: فروشگاه‌های مجازی عرضه کیک و شیرینی استعلامی در زمینه شرایط صنفی واحدهای خود نگرفته‌اند.

 

 

علی بهرمند در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در صنف شیرینی‌پز ۱۸۰ قلم کالا به عنوان مواد مصرفی مورد استفاده است که ۷۰ درصد این اقلام از طریق واردات در کشور تامین می‌شود.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران یادآور شد: تمام مواد اولیه مصرفی صنف قنادان در کشور موجود است که واحدهای صنفی نیاز خود را از بازار آزاد تامین می‌کنند، اما قیمت آن‌ها به شدت افزایش یافته که در قیمت محصول نهایی و هزینه‌های تولید تأثیر قابل توجهی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات موجود برای این صنف، افزایش قیمت و شرایط تامین شکر بود که در حدود دو ماه پیش قیمت این محصول به محدوده ۹ هزار تومان رسید که با عرضه دولتی این محصول، قیمت آن کاهش یافت که به نظر می‌رسد اگر عرضه دولتی این محصول ادامه داشته باشد، شرایط بهتری برای واحدهای صنفی رقم خواهد خورد.

اپلیکیشن‌ها توجهی به قوانین صنفی ندارند

بهرمند در رابطه با رشد و ارتقاء فناوری و تأثیر آن بر کسب و کارهای صنفی گفت: اتحادیه در زمینه ورود واحدهای صنفی به فضای مجازی و فناوری‌های به‌روز تاکید ویژه‌ای داشته و خواسته شده واحدهای صفنی به طور مستقیم از فناوری‌های روز استفاده کنند.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران اظهار کرد: در ماه‌های اخیر برنامه‌های کاربردی و سایت‌های بسیاری در زمینه تولید و عرضه کیک و شیرینی فعال شده‌اند که تا به امروز بسیاری از این سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی با اتحادیه ارتباطی نگرفته‌اند و شرایط صنفی و تخصصی واحدهای معرفی شده و فعال در این برنامه‌ها به تائید اتحادیه نرسیده است.

سرویس خبری: صنعت غذا

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *