رئیس سازمان چای کشور :۷۶درصد از مطالبات چای‌کاران پرداخت شده است/ ۱۰ هزار تن افزایش تولید چای نسبت به سال گذشته

بدون دیدگاه

رئیس سازمان چای کشور گفت: در حال حاضر نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۱۵ درصد افزایش برداشت داشته‌ایم و تا پایان زمان برداشت بالغ بر ۱۰ هزار تن افزایش نسبت به سال قبل خواهیم داشت.

حبیب جهان‌ساز رئیس سازمان چای کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص میزان برداشت چای از ابتدای سال زراعی تاکنون اظهار کرد: تاکنون ۱۰۸هزار تن برگ سبز چای از کشاورزان خریداری شده است که ۳۶ درصد درجه یک و ۶۴ درصد درجه ۲ محسوب می‌شود که نسبت به میزان ۳۲ هزار تن درجه یک و ۶۸ هزار تن درجه ۲ است.

وی افزود: ارزش ریالی این برگ سبز خریداری شده حدود ۲۱۳ میلیارد تومان است که تاکنون ۱۶۲میلیارد تومان پرداخت شده که ۷۶ درصد مطالبات محسوب می‌شود و ۲۴ درصد باقی مانده را هم اگر سازمان برنامه و بودجه به موقع به ما تحویل دهد به زودی پرداخت خواهیم کرد.

رئیس سازمان چای کشور در رابطه با پیش‌بینی زمان پرداخت کامل مطالبات خاطرنشان کرد: برداشت چای همچنان تا ۳۰ مهر ادامه دارد اما زمان تسویه حساب را نمی‌توان پیش‌بینی کرد به این دلیل که تا سازمان برنامه و بودجه اعتبارات را واریز نکند نمی‌توانیم پولی پرداخت کنیم.

وی افزود: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که به موقع مطالبات را پرداخت کنیم. ایده‌آل این است که یک تا دو ماه پس از برداشت مطالبات پرداخت شود.

جهان‌ساز با اشاره به افزایش تولید چای نسبت به سال گذشته تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال برداشت چای کشور تا ۱۲۰ هزار تن افزایش یابد که نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت. در حال حاضر هم نسبت به زمان مشابه در سال گذشته  ۱۵ درصد افزایش برداشت داشته‌ایم و تا پایان زمان برداشت بالغ بر ۱۰ هزار تن افزایش نسبت به سال قبل خواهیم داشت.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *