اهم اخبار

رئیس مجمع واردات:خروج دولت از بازار به نفع نظام است/ مشکلات اقتصادی با دستور حل نمی‌شود

بدون دیدگاه

رئیس مجمع واردات گفت: مردم بارها ثابت کردند که از نظام و منافع آن حمایت می کنند پس واگذاری امور اقتصادی و بازار به مردم در نهایت به نفع نظام است و دولت با نظارت بر اوضاع می تواند از بروز هرگونه سوء استفاده جلوگیری کند.

علیرضا مناقبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص تصمیم دولت برای ایجاد بازار ثانویه ارز آن را تلاش بی حاصل دانست و گفت: هر چیزی که دولت بخواهد به جای نظارت، در آن دخل و تصرف کند و برای آن رقم تعیین کنند شکست خواهد خورد.

رئیس مجمع واردات ادامه داد: دلار دستوری ۴ هزار ۲۰۰ تومان الان در کانال ۹ هزار تومان است این یعنی اقتصاد با دستور حل نمی شود اقتصاد مانند یک موجود زنده است که خودش باید راه خود را پیدا کند و فقط مردم می‌توانند به این امر کمک کنند.

وی افزود: وظیفه دولت تصدی‌گری نیست بلکه نظارت است؛ اگر اقایان در دولت ارز دارند به بازار تزریق کنند اگر هم ندارند بگذارند مردم خودشان با یکدیگر معامله کنند و بازار را به ثبات برسانند.

رئیس مجمع واردات گفت: الان دوباره بحث پیمان نامه صادراتی و فروش آن به وارد کننده‌ها مطرح شده است. دولت بگوید الان این چه تاثیری در التهابات امروز دارد؛  وقتی عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد.

وی افزود: تفکر آقایان این است که با ایجاد بازار ثانویه وضعیت را کنترل کنند ،حالا اینها بگویند الان این بازار قرار است به چه کسی کمک کند صادر کننده یا وارد کننده؟ اصلا چگونه می‌خواهند به به این توافق سر و شکل اداری و قانونی بدهند اگر به طور مثال به صادر کننده گفتند ارز خود را باید ۶ هزار تومان در اختیار وارد کننده بگذارید به طور حتم این کار را انجام نمی‌دهد و نهایت این است که صادرات خود را متوقف می‌کنند چون به لحاظ اقتصادی صرفه ندارد.

رئیس مجمع واردات در پایان افزود: مردم بارها ثابت کردند که از نظام و منافع آن حمایت می کنند پس واگذاری امور اقتصادی و بازار به مردم در نهایت به نفع نظام است و دولت با نظارت بر اوضاع می تواند از بروز هرگونه سوء استفاده جلوگیری کند.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *