اهم اخبار

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: خروج از طرح‌های جزیره‌ای توسعه مشاغل کشاورزی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید طرح‌های مشاغل کشاورزی را از حالت جزیره‌ای خارج کنیم.

به گزارش ایسنا، محمد خالدی،  امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در خصوص آخرین عملکرد تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی و عشایری گیلان گفت: رویکرد حمایتی وزارت جهاد کشاورزی از طرح های اشتغالزا باعث شده تا طرح های کشاورزی تجاری و طرح‌های پایدار رونق بگیرد و بتوانند خلاها و کاستی‌ها را در ایجاد اشتغال و تولید ثروت پوشش دهند.

وی با اشاره به اینکه اغلب استانهای کشور مایل به افزایش اشتغال در بخش کشاورزی هستند، افزود: گیلان از جمله استانهایی است که ظرفیت بالایی در توسعه مشاغل بخش کشاورزی دارد و باید برنامه ریزی لازم برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از این ظرفیت‌ها انجام شود.

خالدی خاطرنشان‌ کرد: هیچ محدودیتی برای ارائه تسهیلات در ایجاد مشاغل کشاورزی نیست و تغییر رویکردها می‌تواند اتفاقات خوبی را در توسعه مشاغل بخش کشاورزی ایجاد کند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: همه اتفاق نظر داریم که باید طرح‌های مشاغل کشاورزی را از حالت جزیره‌ای خارج کنیم.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌های متولی استان باید به دنبال جذب سرمایه‌گذارن واقعی در این بخش باشند و منتظر ماندن سرمایه گذار بی فایده است.

خالدی با بیان اینکه نمی خواهیم همانند گذشته برای توسعه مشاغل روستایی توزیع تسهیلات صورت بگیرد بلکه باید هدف‌گیری‌ها را به سمتی سوق دهیم که در جهت تحقق اهداف ایجا مشاغل روستایی، عشایری و فراگیر اتفاقات موثرتری صورت بگیرد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *