اهم اخبار

مدیرکل دفتر سلامت غذا در وزارت کشاورزی مطرح کرد:توانمندی آزمایشگاه جهاد دانشگاهی زنجان برای تولید محصول سالم

بدون دیدگاه

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهادکشاورزی گفت: آزمایشگاه جهاد دانشگاهی زنجان، توانمندی بالایی برای تولید محصول سالم دارد.

سعید سعادت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در بازدید از آزمایشگاه جهاد دانشگاهی زنجان، شاهد توانمندی بالا، وجود ابزار دقیق و دستگاه‌های پیشرفته‌ای بودیم که از ملزومات تولید محصولات سالم و گواهی‌شده به‌شمار می‌رود. این در حالی است که کادر آزمایشگاه جهاد دانشگاهی زنجان برای اجرای تفاهم‌نامه‌ای که برای تولید محصول سالم بین این نهاد، جهاد کشاورزی و انجمن خیریه مهرانه منعقد شده است، بسیار مجرب هستند و این جای خرسندی است.

وی با تاکید بر این‌که امیدواریم روز به روز شاهد افزایش آزمایشگاه‌هایی با این میزان توانمندی در سطح کشور باشیم، ادامه داد: با راه‌اندازی چنین فضاهایی می‌توان محصولات سالم و گواهی‌شده بیشتری در اختیار مردم قرار داد؛ در واقع محصولات سالم باید تحت نظارت ارگان‌های مجهز و با آنالیزهای معتبر، گواهی شده و وارد بازار شود و خوشبختانه آزمایشگاه جهاددانشگاهی زنجان از چنین امکاناتی برخوردار است.

سعادت افزود: آزمایشگاه جهاددانشگاهی زنجان، معتمد سازمان ملی استاندارد است و حتی اگر در برابر برخی محصولات، از مرجعیت کافی برخوردار نباشد، می‌تواند خیلی زود به جایگاه‌های بالاتر دست پیدا کند. در حال حاضر مهم‌ترین مسئله دیتاهای این آزمایشگاه است که مرتبه قابل قبولی دارد و می‌تواند در اجرایی شدن تفاهم‌نامه مذکور، یکی از پایه‌های اصلی باشد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *