اهم اخبار

مدیر روابط عمومی پگاه تهران : متاسفانه تنها در پایتخت بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه عرضه محصولات لبنی سنتی و غیر پاستوریزه فعالیت می کنند.

بدون دیدگاه

سید عباس موسوی در گفتگو با اگروفودنیوز عنوان کرد : در کشورهای پیشرفته و صنعتی با وجود اینکه شیر خام به مراتب بهداشتی تر و صنعتی تر از کشورمان تولید می شود عرضه محصولات غیر پاستوریزه از ۷۰ سال پیش تا بحال ممنوع است و خاطی به علت به خطر انداختن جامعه مجازات می شود . حال در کشورمان تنها در پایتخت بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه مواد لبنی غیرپاستوریزه وجود دارد که عامل اصلی بیماریهای مشترک بین انسان و دام از جمله تب مالت است و گاها انسان را تا سر حد مرگ به خطر می اندازد .


به گزارش اگروفودنیوز ، مدیر روابط عمومی پگاه تهران مصرف سرانه شیر پاستوریزه در کشور را بسیار پایین دانست و گفت متاسفانه اکنون در بین کشورهای جهان از رتبه بسیار پایینی در مصرف از این ماده غذایی مغذی و سالم برخوردار است و این در حالیست که در آیات قرآن کریم . احادیث بزرگان به صراحت در مورد فواید شیر و لزوم استفاده از آن توصیه شده است .
وی تصریح کرد یکی از علل کم اقبالی جامعه به صنایع لبنی و شیر از دوران کودکی آغاز می شود به این دلیل که وقتی کودک از شیر مادر گرفته می شود بلافاصله می بایست با شیر گاو چایگزین شود ولی منتها دیده می شود در همان ابتدا ذائقه کودک را با دادن آب قند و امثالهم به مواد شیرین تغییر می دهند همین باعث می شود که بعد از چند سال که کودک در مدرسه شیر می ذهند مورد استقبال قرار نمی گیرد .
موسوی افزود : اینک مشاهده می کنیم بیماریهای ناشی از فقر کلسیم از جمله پوکی استخوان در کشورمان به شدت رو به فزونی است این در حالیست برای پیشگیری از این بیماریها استفاده از محصولات لبنی پاستوریزه به طور اکید توصیه شده است .
یکی از اهداف صنایع شیر پایین نگهداشتن قیمتها برای استفاده مردم از محصولات لبنی است و همواره با جلساتی که با نمایندگان دولت داشتیم خواستار جلوگیری از افزایش قیمت شیر شدیم چرا که آرزو داریم این محصول سلامت در همه خانه ها و همچنین در اقشار کم درآمد و آسیب پذیر نیز مورد استفاده قرار گیرد .
وی با مهم دانستن بحث سلامت جامعه تولید محصولات کم نمک از جمله پنیر کم نمک پگاه را از دستاوردهای جدید صنایع شیر دانست و گفت همواره سلامت جامعه مردم برای پگاه از اولویت این شرکت بوده است. ولی گاها افرادی نا آگاه در بازار شایعات مطالبی غیر واقعی را از جمله اضافه کردن وایتکس و یا روغن پالم عنوان کردند که بعد از مدتی این شایعات رنگ خود را از دست داده اند . ولی همین باعث کاهش مصرف این محصول سلامت در جامعه در نتیجه فقر مواد مغذی و ویتامینها و املاح موجود در شیر در بدن انسان می شود که در نتیجه موجب انواع بیماریها می شود .
موسوی ضمن تشکر از وزارت بهداشت در تشویق مردم در استفاده از محصولات لبنی پاستوریزه از رسانه ها خواست مطالب و سخنان وزارت بهداشت در مورد فواید شیر منتشر کنند .

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *