اهم اخبار

مصرف لبنیات سنتی افزایش یافت

بدون دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات سنتی با بیان اینکه میزان افزایش قیمت لبنیات سنتی در مقایسه با لبنیات صنعتی، بسیار کمتر بوده است گفت: تقاضا برای لبنیات سنتی افزایش یافته که بخشی از این افزایش تقاضا به خاطر افزایش زیاد قیمت لبنیات صنعتی در کشور است.

 

به گزارش اگروفودنیوز؛ علی رجبی اظهار کرد: مصرف لبنیات سنتی در کشور افزایش یافته که بخشی از این افزایش تقاضا به خاطر افزایش قیمت لبنیات صنعتی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه لبنیات سنتی در مقایسه با لبنیات صنعتی افزایش قیمت کمتری را در سال جاری و بعد از افزایش نرخ شیر خام دامداران داشته است،  افزود:  قیمت خرید شیر خام در صنف تولیدکنندگان لبنیات ۲۴۰۰ تومان تا ۲۵۰۰ تومان است و به نرخ شیر خام صنایع لبنی نزدیک شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات سنتی ادامه داد: در گذشته نرخ شیر خام ورودی صنایع لبنی همیشه کمتر از صنف ما بوده است اما آنطور که دبیر انجمن صنایع لبنی اعلام کرده است، اکنون نرخ شیر خام آنها نیز در همین حدود است؛ با این وجود میزان افزایش قیمت لبنیات سنتی در مقایسه با لبنیات صنعتی کمتر است.

وی تصریح کرد: میزان افزایش قیمت ما بعد از بالا رفتن نرخ شیر خام دامداران ۱۰ درصد و در سال جاری ۱۷ درصدی بوده است که در مقایسه با قیمتهای صنایع لبنی خیلی کمتر افزایش قیمت تجربه کرده است.

رجبی گفت: نرخ فروش شیر خام در واحد صنفی ۳۵۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم ماست باتوجه به نوع آن ۴۰۰۰ تومان تا ۴۵۰۰ تومان است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت واحدهای صنفی تولید کننده لبنیات سنتی را در سال جاری به رسمیت شناخته است، اظهار داشت: واحدهای تولید کننده لبنیات سنتی با دریافت شناسنامه تحت نظارت وزارت بهداشت قرار گرفته اند و از مرحله تولید تا توزیع بر اساس کُدی که دارند بر آنها نظارت صورت می گیرد.

سمن مجتهدی

نویسنده

سمن مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *