معاون طرح و برنامه وزارت صمت: صنعت لبنی ظرفیت اسمی ۱۲ میلیون تنی دارد

معاون طرح و برنامه اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۶۵۰ واحد فعال در صنعت لبنی وجود دارد که ظرفیت اسمی ۱۲ میلیون تن و اشتغال بیش از ۴۷ هزار نفر را دارند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)؛ و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در ادامه سلسله جلسات با انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی در هم اندیشی بررسی مسایل صنایع لبنیات و شیرخشک گفت: انجمن‌ها محور اصلی تصمیم گیری در وزارتخانه هستند و ما در کنار آنها موضوعات مرتبط با صنعت را پیگیری می کنیم.

وی افزود: در بررسی های انجام شده، یکی از بیشترین سرمایه گذاری های انجام شده در کشور در بخش صنایع غذایی است.

زرندی گفت: اهمیت صنعت لبنی به دلیل ارتباط زیاد با سلامت جامعه برای وزارت صنعت بسیار اهمیت دارد.

معاون طرح و برنامه گفت: این صنعت به دلیل ماهیت خود از جمله صنایعی است که با دستگاه های دیگر همچون وزارت جهاد و بهداشت، بسیار مرتبط است.

وی گفت: این صنایع که موضوعاتشان با دستگاه های مختلف می باشند ،بعضا دچار برخی مشکلات هستند ،که نیاز است یک نگاه مشترک در این خصوص وجود داشته باشد.

معاون طرح و برنامه همچنین گفت:صنایع لبنی قابلیت توسعه صادرات دارند و باید از بازار کشورهای همسایه بهره لازم را ببرد.

زرندی گفت: یکی از موضوعات اصلی وزارتخانه در سال جاری ، تعمیق ساخت داخل است و در هر صنعت نیازها وارداتی که قابلیت سرمایه گذاری برای تولید داخل را دارند بررسی می کنیم.

وی گفت: تولید قوطی شیر خشک نیز از جمله مواردی است که باید زمینه داخلی سازی آن در کشور بررسی شود.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: ما از همه انجمن ها و تشکل ها خواسته ایم نیاز های خود را اعلام کنند و همچنین برنامه خود را برای توسعه صادرات خصوصا به کشورهای همسایه اعلام کنند.

وی همچنین در این جلسه گفت: در حال حاضر بیش از ۶۵۰ واحد فعال در صنعت لبنی وجود دارد که ظرفیت اسمی ۱۲ میلیون تن و اشتغال بیش از ۴۷ هزار نفر را دارند.

زرندی افزود: ۱۱۹ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ درصد درصنعت لبنی در کشور وجود دارد.