معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: تولید سالانه ۵ میلیون تن مرکبات در کشور

بدون دیدگاه

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالانه ۵ میلیون تن مرکبات در کشور تولید می شود.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا،  محمدعلی طهماسبی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: از این میزان دو میلیون تن پرتقال است، همچنین سالانه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن سیب و ۳۰۰ هزار تن کیوی در کشور تولید می شود که می توان مقدار مازاد بر نیاز کشور را صادر کرد.
وی خاطرنشان کرد: برای توسعه صادرات محصولات باغی و کشاورزی باید بخش خصوصی و اتاق بازرگانی و ناوگان حمل و نقل همراهی کنند.
طهماسبی افزود: مجلس در برنامه ششم توسعه قرار است ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی شیب دار کشور به کشت گونه های مثمر و دارویی اختصاص یابد و کشت گیاهان مثمر افزایش می یابد.
وی افزود: تسهیلات ارزان قیمت و درازمدت به شهرستان ها ابلاغ می شود که باید باغداران و کشاورزان طرح های خود را تهیه و ارائه کنند تا به بانک های عامل معرفی شوند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۷۶۰ رقم انار در ایران شناسایی و جمع آوری شده است، گفت: شهرستان بهشهر از لحاظ اقلیمی بسیار مستعد احداث باغ و پرورش انار است و مسئولان شهرستان بهشهر باید به دنبال جذب سرمایه گذار برای احداث کارخانه صنایع تبدیلی انار باشند.
طهماسبی گفت: احداث گلخانه، استخر، صنایع تبدیلی و هر گونه فعالیت‌های کشاورزی تغییر کاربری محسوب نمی شود و محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات و واگذاری زمین در این زمینه وجود ندارد.
به گفته معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در مقابل واردات موز به کشور، صادرات سیب از ایران صورت می گیرد و پارسال ۳۵۳ هزار تن سیب از ایران صادر شد.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *