اهم اخبار

ممنوعیت صادرات دام زنده عاملی برای افزایش قاچاق

بدون دیدگاه

رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده گفت: با توجه به نبود تقاضا برای دام‌های با وزن بالا در بازار داخل، ممنوعیت صادرات دام زنده عاملی برای افزایش قاچاق است.

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با انتقاد از ممنوعیت صادرات دام زنده اظهار کرد: با وجود برخی اظهار نظرها مبنی بر آنکه صادرات دام زنده عامل اصلی گرانی است، اما صادرات به ازای واردات گوشت قرمز در بازار نتیجه بخش بوده است.

وی افزود: با توجه به صادرات مشروط دام زنده در ازای واردات، این موضوع هیچ  ارتباطی به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار ندارد و تنها عوامل توزیع و خرده فروشی به بهانه های مختلف درصدد بیشترین سود از بازار هستند.

پوریان با انتقاد از اتخاذ تصمیمات متعدد در حوزه دام زنده و گوشت قرمز در بازار بیان کرد: باوجود نبود کمبود گوشت در بازار، این تصیمات یک شبه معاونت های مختلف از عوامل اصلی گرانی در بازار به شمار می رود.

وی با بیان اینکه ممنوعیت صادرات دام زنده عاملی برای افزایش قاچاق است، گفت: با توجه به آنکه تقاضایی برای دام های با وزن بالا در بازار داخل وجود ندارد؛ بنابراین انباشت دام روی دست دامدار موجب شده است تا آنها تن به پدیده شوم قاچاق دهند.

رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده، نرخ هر کیلو لاشه سنگین بره با دنبه را ۳۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: همچنین هر کیلو لاشه سبک بره با دنبه به نرخ ۴۱ هزار تومان در بازار توزیع می شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه صنعت دامداری نفس های آخرش را می کشد، تصریح کرد: صنعت دامداری زمانی موفق خواهد بود که در هر کجا که تقاضا وجود دارد، اقدام به عرضه محصولاتش کند و تصمیمات یک شبه مانع این امر نشود تا تولیدکنندگان  با مشکلات متعددی در بازار روبرو شوند.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *