اهم اخبار

نایب رئیس اتاق بازرگانی استان فارس: جایگاه کشور در تولید پسته ارگانیک باید ارتقا یابد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: کشورمان با وجود اینکه در زمینه تولید پسته در جهان سرآمد است اما در بحث تولید پسته ارگانیک شرایط مطلوبی ندارد و ضروری است این جایگاه ارتقا یابد.

 

روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس در گزارش روز سه شنبه خود به نقل از محمد صادق حمیدیان در کارگاه آموزشی تغذیه پسته در شیراز افزود: اختلاف قیمت بین محصول ارگانیک پسته و محصول غیر ارگانیک گاه تا ۳۰۰ درصد می رسد که همین اختلاف قیمت بیانگر این است که باید به سمت تصاحب بازار محصولات ارگانیک برویم.
وی ادامه داد: در ۵۰ سال گذشته اشتباهات انسانی همراه با قهر طبیعت و شرایط بد جوی سبب تعمیق مشکل خشکسالی در استان شده و در چنین شرایطی بهترین و تنها راه، استفاده از مکانیزم های صحیح مدیریتی است.
حمیدیان اظهار داشت: اینکه ما در کاشت پسته شیوه جدیدی را اتخاذ کردیم به این دلیل بود که یا نیاز به این تغییر رویکرد داشتیم و یا ناگزیر به انجام این کار بودیم.
او بیان کرد: کاهش حجم منابع آبی در مخازن قابل استحصال در کشاورزی بر روی خاک نیز آثار نامطلوبی به جای گذاشته و سبب شده که خاک حاصلخیز، شور شود.
وی افزود: گیاه پسته دارای ویژگی هایی است و برخی نقاط استان از شرایط لازم برای تولید این محصول اقتصادی و مقاوم برخوردار است اما روش و نوع کار در کشت پسته نیز مهم است.
حمیدیان گفت: کاشت پسته توسط کشاورزان در پاره ای مواقع با سعی و خطا انجام شده و در این کارگاه آموزشی به دنبال این هستیم تا مدیریت بهتری بر روی منابع مورد نیاز تولید پسته اعمال شود.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *