اهم اخبار

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار: افزایش مصرف میوه در شب یلدا به رغم شیوع کرونا

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا در دورهمی خانواده‌ها هر کس سهمی از میوه شب یلدا را خریداری و به مهمانی می‌آورد، اما امسال هر خانواده برای مصرف خود انواع میوه‌های یلدایی خریداری کرد و این موضوع میزان مصرف را افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایلنا؛ اسدالله کارگر با بیان اینکه برخلاف پیش بینی‌ها مصرف میوه‌های یلدایی افزایش داشت، اظهار کرد: انتظار می‌رفت به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو شدن مهمانی‌های شب یلدا شاهد کاهش تقاضا برای خرید میوه‌های یلدایی باشیم، اما گزارش‌ها نشان می‌دهد استقبال مردم بسیار خوب بوده است.

وی یادآور شد: از مردم خواسته شد برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن از برگزاری مهمان‌های شب یلدا خودداری کنند و از چند وقت قبل از یلدا از طریق رسانه‌ها مردم تشویق شدن که از جمع شدن دورهم پرهیز کنند.

کارگر ادامه: همچنین ساعت رفت آمد محدودتر از قبل شد و از اصناف خواستند که ساعت ۶ اقدام به بستن مغازه‌ها کنند.

وی نتیجه این اقدام را کاهش مهمانی‌ها و دورهمی‌ها شد و مردم ترجیح دادن در خانه بمانند.

کارگر با تاکید بر اینکه قبل از شیوع ویروس کرونا در دورهمی خانواده‌ها، هر کس سهمی از میوه شب یلدا را خریداری و به مهمانی می‌آورد، افزود: اما امسال هر خانواده برای مصرف خود انواع میوه‌های یلدایی خریداری کرد و این موضوع میزان مصرف را افزایش داد.

به گفته وی؛ ماندن در خانه و خرید خانواده برای مصرف خود موجب شد فروش میوه‌های یلدایی افزایش داشته باشد.

کارگر بیشترین فروش را مربوط به انار و پس از آن هندوانه،‌ ازگیل و انگور عنوان کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار افزود: علاوه بر میوه‌های ذکر شد در شب یلدا شاهد افزایش مصرف سایر میوه‌ها از جمله پرتقال و سیب نیز بودیم.

سرویس  خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *