اهم اخبار

رئیس هیئت مدیره انجمن افزودنی‌های صنایع غذایی کشور: تبلیغات برای حضور بیشتر بازدیدکنندگان خارجی نمایشگاه ایران اگروفود انجام شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

دکتر پرویز جهانگیری گفت: وزارت امور خارجه از طریق سفارتخانه‌های خود در سایر کشورها اطلاع رسانی لازم را برای حضور هر چه بیشتر بازدیدکنندگان خارجی انجام دهد تا نمایشگاه‌ها در کشورمان معرض دید جمعیت بیشتری قرار بگیرد.

دکتر پرویز جهانگیری در پاسخ به سئوال خبرنگار پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) مبنی بر نظر ایشان درباره بیست و نهمین نمایشگاه ایران اگروفود گفت: یقینا برگزاری هر نمایشگاهی اثرات مثبت برای برگزارکنندگان و بازدیدکنندگان را همراه دارد.

وی بیان کرد: شاید به همین دلیل است که در کشورهای مختلف شاهد رقابت برای کسب امتیاز برگزاری نمایشگاه‌ها هستیم. در هر کشوری که نمایشگاه برگزار می‌شود اثرات مثبت فرهنگی و اقتصادی را شاهد هستیم.

رئیس هئیت مدیره گروه صنعتی پارس استا افزود: نمایشگاه اگروفود اولین بار توسط انجمن متخصصین بنا گذارده شد و از مجموعه این امتیازات می‌بایستی بر خوردار بشود. در صورتیکه بدلیل بی توجهی و یا بی اطلاعی برگزارکنندگان، اثرات گسترده اقتصادی و اجتماعی این نمایشگاه را در حد انتظار مشاهده نمی‌کنیم.

جهانگیری در خصوص بهره‌گیری از اثرات اقتصادی و اجتماعی برگزاری نمایشگاه گفت: ارگان‌های دولتی را در کنار هم قرار بدهیم تا تسهیلات لازم برای این منظور را قبل از شروع نمایشگاه تدارک ببینند. بطور مثال وزارت امور خارجه اطلاع رسانی لازم را حداقل در سطح منطقه تدارک ببیند و از طریق سفارتخانه خود در هر کشوری تبلیغات لازم را برای جذب هر چه بیشتر بازدیدکنندگان انجام دهد، تا این نمایشگاه بعنوان یکی از نمایشگاه‌های بزرگ داخلی در معرض دید جمعیت بیشتری قرار بگیرد.

وی بیان کرد: در زمان برگزاری با ایجاد تسهیلات و کاهش هزینه‌های مشارکت برای شرکت‌های خارجی می‌توان تعداد بیشتری از شرکت‌کنندگان کشورهای مختلف را جذب این نمایشگاه بزرگ نمود تا این نمایشگاه بتواند بعنوان بزرگترین نمایشگاه منطقه‌ای کشاورزی و غذا همه ساله ضمن رشد، بازدیدکنندگان بیشتری را نیز جذب خود بنماید.

رئیس هیئت مدیره انجمن افزودنی‌های صنایع غذایی کشور در ادامه عنوان کرد: بدین منظور شرایط سخت ویزا برای خارجیان تسهیل بگردد و گمرکات کشور نیز همسو با این حرکت ضمن ایجاد سهولت، ورود کالاهای نمایشگاهی شرکت‌کنندگان در نمایشگاه را جدا از شرکتشان نبینند.

دکتر جهانگیری گفت: برای بهره جویی بیشتر، نمایشگاه را کاملا تخصصی برگزار نمایند تا بازدیدکنندگان متخصص بتوانند با کسب اطلاعات فنی و تخصصی بهره بیشتری برای توسعه کسب و کار خود داشته باشند و فقط روز پایانی نمایشگاه را به بازدید عموم اختصاص دهند.

وی بیان کرد: ایجاد تسهیلات مورد اشاره و شرکت گسترده تولیدکنندگان و سازندگان داخلی و خارجی و عرضه کالاهایشان در دید بازدیدکنندگان داخلی متخصص سبب ایجاد رقابت در حفظ کیفیت کار کارآفرینان کشورمان خواهد گردید.

این کارآفرین کشور افزود: ایجاد زمینه مشارکت مردم برای برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه توجه به فرهنگ جامعه را طلب می‌کند که عملا این امر به عهده وزارتخانه‌های مربوطه می‌باشد.

جهانگیری در ادامه خاطر نشان شد: اگر در زمان برگزاری نمایشگاه کشورهای دیگر حضور داشته باشیم مشاهد می‌کنیم که تمامی افراد جامعه دست در دست هم تلاش برای برگزاری هرچه بهتر این گونه نمایشگاه‌ها را دارند. بدیهی است که هتل‌ها و اقامتگاه‌های شهر در این زمان قادر به تامین محل اقامت بازدیدکنندگان بدلیل کثرت نیستند و در این مواقع مردم بخشی از خانه‌های خود را برای اقامت بازدیدکنندگان در اختیار سازمان نمایشگاهی قرار می‌دهند تا علاوه بر درآمد خود سبب اثرات اقتصادی مثبت آن برای سازندگان و تولیدکنندگان کشورشان باشند.

این فعال صنفی گفت: متاسفانه مسئولین برگزارکننده در کشور ما بدنبال کسب درآمد ناچیز از را اجاره غرفه‌ها هستند و به اثرات و درآمد عظیم ناشی از برگزاری نمایشگاه بی توجه می‌باشند.

وی بیان کرد: اکثر بازدیدکنندگان خارجی عملا از اقشار ثروتمند کشورها می‌باشند که آمادگی خرج کردن مبلغ قابل توجهی برای خرید و بازدید از کشورمان را خواهند داشت که در سال‌های بعد نیز خودشان مبلغ جذب بازدیدکنندگان بیشتری خواهند بود.

پرویز جهانگیری در پایان گفت: البته اثرات اقتصادی برگذاری درست این گونه نمایشگاه‌ها در جامعه در حال رشد ما بیشمار است که شرح بیشتر این اثرات از حد این نوشته مختصر بیرون می‌باشد.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *