اهم اخبار

شافعی: شاگرد اول کابینه یازدهم در دولت دوازدهم نیست

بدون دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: با خبر هستیم طیب‌نیا شاگرد اول کابینه یازدهم در دولت دوازدهم حضور ندارد و در چهارمین سال حضور وی در وزارت اقتصاد بخش خصوصی به این اعتقاد دارد که وی توانست اقتصاد ایران را علمی کند.

به گزارش ایسنا، غلامحسین شافعی در شصت و نهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: شورای گفت و گو یکی از کارآمدتزین نهادهای قانونی است که متاسفانه پس از تصویب قانون یکسال تعطیل بود و با دولت یازدهم فعالیت خود را آغاز کرد.

وی بیان کرد: هرچه زمان گذشت شورای گفت و گو به سمت بلوغ حرکت کرد و به یمن رئیس معتقد به شورای گفت و گو پایه گذاری قابل اتکایی برای شورا ایجاد کرد، مسائل و مشکلات مطروحه را به جد مطرح نکردند ولی چون نتایج به عهده طیب نیا نبود لزوما نتیجه نداد.

شافعی ادامه داد: طیب نیا به دلیل اعتقاد شخصی به این نهاد تلاش های فراوانی کرد و با علاقه مندی امور را پیگیری کرد. گرچه مطرح می شد که فرماندهی اقتصادی با طیب نیاست ولی چنین نبود و ما عزلت و تنهایی او را در بسیاری از مسائل شاهد بودیم و همه محدودیت ها باعث شد انچه در شورا گذشت به نتیجه مطلوب نرسید. او در اجرای اصل ۴۴ و خصوصی سازی هم حاضر شد و رنج های فراوانی کشید و ما شاهد بودیم اما متاسفانه در مجموع از عملکرد خصوصی سازی کسی راضی نیست، چراکه مسائل و مشکلات هیئت واگذاری باعث شد علی رغم همه تلاش های او، نتیجه مطلوب حاصل نشود.

رییس اتاق بازرگانی با تاکید بر تاثیر طیب نیا بر علمی کردن اقتصاد ایران گفت:‌ خبر داریم که طیب نیا به عنوان شاگرد اول کابینه یازدهم در کابینه دولت دوازدهم نیست ولی کسی که خدمت کرده عنوان لازم ندارد و می‌تواند در هر شرایطی به این مملکت خدمت کند و امیدوارم هر جا فعالیت می کند ارتباطش را با بخش خصوصی  حفظ نماید.

انتهای پیام

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *