کاهش بهره تسهیلات بانکی از خواسته‌های کشاورزان گیلان

حمایت از جامعه کشاورزی استان و کاهش بهره تسهیلات بانکی منجر به حمایت هر چه بیشتر کشاورزان گیلان می‌شود.

به گزارش ایسنا، به‌مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی مدیران دستگاه‌های اجرایی و روسای مراکز تحقیقاتی خانواده بزرگ جهاد کشاورزی استان گیلان با نماینده ولی‌فقیه در استان دیدار کردند.

مهندس «علیرضا شعبان‌نژاد» در این دیدار اشاره به تقدیم ۸۵ شهید گلگون کفن از جهاد سازندگی استان گیلان در ۸ سال دفاع مقدس کرد و ضمن درود بر روان پاک شهدا و امام شهدا از فرصت بوجود آمده تقدیر و تشکر بعمل آورد.

وی ۲۷ خرداد را یادآور صدور فرمان معمارکبیر انقلاب مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی دانست که در سال ۱۳۷۹ این نهاد با کشاورزی ادغام و از آن پس جهاد کشاورزی نام گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: جهاد کشاورزی نه تنها یک دستگاه اقتصادی بلکه یک دستگاه فرهنگی است و فرهنگ و مدیریت جهادی از این نهاد برخاسته است.

وی کار برای مردم رضایت خداوند را بدنبال دارد خانواده جهاد کشاورزی را خدمتگزار مردم دانست و خاطرنشان کرد: جهادگران نخستین کسانی بودند که پیام انقلاب را به روستاها می‌رسانیدند و این حرکت بار فکری عظیمی داشت.

وی با اشاره به این‌که جهاد در حوزه‌های فرهنگی به موفقیت‌های خاصی دست یافته است، در ادامه جهاد کشاورزی را تأمین‌کننده غذای ۸۵ میلیون ایرانی برشمرد.

شعبان‌نژاد امنیت غذایی و توسعه پایدار کشاورزی را دو رسالت مهم جهاد کشاورزی برشمرد و افزود: گیلان علیرغم برخورداری از مساحت کمتر از یک درصد تولیدی بالغ بر ۳ میلیون تن با تلاش ۶۰۰ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:۴۰ درصد برنج کشور، ۹۳ درصد چای کشور و بیش از ۹۰ درصد فندق کشور در این استان تولید می‌شود هم‌چنین شالیکاران گیلانی برنج مورد نیاز ۲۰ میلیون ایرانی را تأمین می‌کنند.

وی خواستار حمایت از جامعه کشاورزی استان و کاهش بهره تسهیلات بانکی این بخش شد، ضمن آن‌که پرسنل سخت‌کوش جهاد کشاورزی را نیز مستحق توجه بیشتر دانست.

شعبان‌نژاد کشت تلفیقی، مبارزه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی، بهره‌گیری از ارقام اصلاح شده با تناژ بالا، مدیریت منابع و … را از اهم برنامه‌های جهاد کشاورزی گیلان دانست.