اهم اخبار

برای اولین‌بار در منطقه: کارخانه‌ای غذایی در کشور موفق به کسب گواهینامه «مدیریت راهبردی آب» شد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

کارخانه نستله در استان قزوین، اولین کارخانه در کشور، که موفق به دریافت گواهینامه «مدیریت راهبردی آب» شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، مدیریت منابع آبی یکی از موارد سنجش عملکرد کسب‌وکارها و انطباق محیط زیستی واحدهای تولیدی در سراسر دنیا است. در همین راستا پس از بازرسی یکی از معتبرترین مراکز ممیزی در دنیا، یکی از کارخانه‌های فعال کشور در حوزه مواد غذایی کودک، موفق به دریافت گواهینامه «مدیریت راهبری آب» شد. کارخانه نستله ایران در استان قزوین، سومین کارخانه مواد غذایی در سراسر جهان و نیز اولین در منطقه اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا است که به این دستاورد چشمگیر دست پیدا کرده است.

این موفقیت که می‌توان آن را به‌عنوان الگویی مناسب برای سایر کارخانه‌های کشور در نظر گرفت، پس از تلاش‌های مجموعه کارخانه‌جات نستله در راستای مدیریت منابع آب و مشارکت برای تلاش مستمر در حفظ هرچه بیشتر حوزه‌های آبریز به ارمغان آمده است. اعتبار این گواهینامه ۳ ساله خواهد بود. SGS در متن این گواهینامه بیان داشته: سایت‌های تولیدی در طی این مدت، برای اطمینان از پایداری زیرساخت‌های موجود و انطباق کامل فعالیت‌ها با استاندارهای موردنظر جهانی، توسط بازرسی‌های دوره‌ای و گزارش «ممیزی سالانه» مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

علیرضا سرابچی مدیر ارتباطات و سرویس‌های بازاریابی و سخنگوی شرکت نستله ایران دراین‌باره گفت: «تلاش‌های نستله در زمینه مدیریت منابع آبی در تمامی این سال‌ها، نظیر تعریف پروژه فراسوی صفر (P50) و مدیریت پسماند آب (Waste Water Management) از دلایل اصلی دستیابی به این افتخار بزرگ بود. مفتخریم که با تصدیق یکی از سخت‌گیرانه‌ترین سیستم‌های بازرسی دنیا، نتیجه تلاش‌هایمان (در کوتاه‌مدت و بلندمدت) در راستای مدیریت پایدار منابع مشترک آبی و مصرف بهینه، برای ذی‌نفعان و جامعه ایرانی به اثبات رسید.»

وی افزود: «ما به‌موجب این فعالیت‌ها در جمهوری اسلامی ایران،  نه‌تنها میزان آب مصرفی  کارخانه‌هایمان را به‌حداقل رسانده‌ایم، بلکه در راستای بهینه‌سازی هرچه بیشتر مصرف آب قادر خواهیم بود با استخراج آب از شیر تازه در فرآیند فرآوری، آن را بازتولید کرده و به چرخه تولید برگردانیم.

همچنین تلاش می‌کنیم تا در راستای هدف بنیادین نستله «شکوفا کردن نیروی نهفته غذا برای بهبود زندگی امروزیان و آیندگان» و تعهداتمان به جامعه ایرانی، ضمن ادامه تعامل مستمر با ذی‌نفعان محلی و استفاده از راهنمایی‌های مقامات ذی‌ربط در حوزه حفظ منابع آبی در استان قزوین، مسبب موفقیت‌های مترقی‌تر در حوزه‌های پایداری زیست‌محیطی و تأثیرگذاری حداکثری اقتصادی و اجتماعی در جامعه باشیم. به‌عنوان مثال، افزایش کیفیت استفاده از آب و منابع آبی در منطقه مادام شرایط کم‌آبی، یکی از این موارد خواهد بود.»

سرمایه‌گذاری‌های نستله ایران در حوزه مدیریت آب در کشورمان، تاکنون بیش از ۵ میلیون فرانک سوییس برآورد شده است. این شرکت همچنین با برگزاری کلاس‌های آموزشی، می‌کوشد تا دانش ۱۵۳ ساله خود را در اختیار متخصصین کشور قرار دهد.

سرویس خبری: صنعت غذا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *