اهم اخبار

رئیس سازمان چای خبر داد؛ احیای حدود ۱۷۰۰ هکتار از باغات چای گیلان و مازندران در سال گذشته

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس سازمان چای کشور از احیای حدود ۱۷۰۰ هکتار از باغات چای گیلان و مازندران در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایلنا، حبیب جهانساز با اشاره به اینکه در سال گذشته برای اولین بار اعتبار یارانه نهال به مبلغ یک میلیارد تومان به سازمان چای کشور پرداخت شد، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ سازمان چای کشور با اجرای برنامه‌های راهبردی و تدوین شده توسط کارشناسان و متخصصان صنعت چای کشور و با کمک صندوق حمایت از توسعه چای توانست گام‌های موثری در زمینه بهبود تولید و ایجاد شور و نشاط بین چایکاران و صاحبان صنایع ایجاد کند.

وی ادامه داد: بازگشت دوباره چایکاران به باغات چای رها شده و احیای دوباره باغات مخروبه، بازگشت ۷ واحد تولیدی چای پس از ۲۰ سال به چرخه تولید از دستاوردهای سازمان چای کشور در سال گذشته بوده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به این که در سال گذشته حدود ۱۷۰۰ هکتار از باغات چای استان‌های گیلان و مازندران اصلاح، احیا و بهزراعی شد، اظهار داشت: احیای باغات در سه سال اخیر سبب افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه در سال‌های آینده خواهد شد و همچنین از خروج ارز جلوگیری خواهد کرد.

جهانساز افزود: این مهم باعث افزایش درآمد صاحبان صنعت چای و چایکاران می‌شود که امیدواریم با اجرا و ادامه این روند و احیای شش هزار هکتار از باغات رها شده گام‌های موثری در شکوفایی بیشتر این محصول برداریم.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایلنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *