اهم اخبار

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی: تقویت تولید داخلی با ایجاد بازارهای صادراتی گوشت مرغ در منطقه

بدون دیدگاه

علی ابراهیمی حمایت جدی وزارت جهاد کشاورزی از صادرات مرغ را فرصتی برای ورود به گردونه تامین‌کنندگان جهانی این ماده پروتئینی دانست و گفت: ایجاد بازار دایمی صادراتی در منطقه عامل تقویت تولید داخل است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایرنا، علی ابراهیمی با بیان اینکه بازار دایمی صادرات ۱۵ میلیون قطعه‌ای مرغ را در منطقه داریم افزود: وزیر جهاد کشاورزی در تعامل با بخش خصوصی هدف حمایت از تولید داخل را با ورود به بازارهای بین‌المللی مرغ مورد تاکید قرار داد و افزود: بازار دایمی صادرات با پویا ساختن تولید داخل، عاملی قطعی در توسعه زنجیره تولید و تامین مرغ برای کشورهای همسایه خواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران وظیفه شرکت پشتیبانی امور دام کشور را در خرید مرغ داخل، مقطعی و برای تکمیل ذخایر راهبردی عنوان کرد و نقش اصلی تنظیم و تثبیت بازار را گشایش پنجره صادراتی و حضور در بازار بین‌المللی دانست.

وی در تشریح همکاری وزارت جهاد کشاورزی برای تحقق برنامه صادرات مرغ توسط بخش خصوصی گفت: برنامه سالانه اتحادیه‌ها به وزیر جهاد کشاورزی ارائه شده است و با حمایت ستاد وزارت در حال انجام است.

ابراهیمی بر این باور است که تولید محصول با کیفیت، ایفای به موقع تعهدات و پایداری حضور از عوامل حفظ بازار صادراتی است. در همه جای دنیا؛ صادرات مورد حمایت دولت‌ها است و به شکل‌گیری اولیه آن یارانه تعلق می‌گیرد، این اتحادیه هم در سایه حمایت در یک بازه زمانی ۳ تا ۴ ماه می‌تواند حضور خود را در بازار کشورهای همسایه تثبیت کند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: ایرنا

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *