اهم اخبار

سازمان غذا و دارو: شیرخشک رژیمی و متابولیک تا یک‌سال آینده تامین است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print
سازمان غذا و دارو اعلام کرد: شیرخشک رژیمی و متابولیک مورد نیاز یک‌سال آینده، تامین است.

به گزارش مهر، مدیرکل اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، با تاکید بر اینکه طبق تمهیدات اندیشیده شده شیرخشک‌های رژیمی و متابولیک بازار تا یک سال تامین شده است، اظهار کرد: بر اساس فراخوان‌های گذشته و قراردادهایی که با شرکت‌های واردکننده منعقد شده است، نیاز بازار به شیرهای متابولیک و رژیمی برای یک سال اینده تامین یا سفارش‌گذاری شده است.

مهناز خانوی اظهار کرد: گاهی در برخی از بیماری‌های خاص، کودک به شیر با طعم و یا برند خاصی عادت می‌کند که ممکن است آن طعم مشخص به اتمام رسیده باشد اما فراورده‌های متعدد مشابه ای برای آن محصول ودر شرایطی تا ۱۰ محصول در بازار موجود است، بنابراین چنانچه شیر خاصی در بازار موجود نباشد با نظر تخصصی پزشکان متخصص مربوطه مصرف به شیر دیگری با همان خواص که در سطح عرضه وجود دارد هدایت می‌شود. در هر صورت تمام این شیرخشک‌ها از نظر کیفیت و تخصیص به بیماری خاص تمام مراحل کنترل و نظارت تخصصی را طی کرده و مورد تایید است.

مدیرکل اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه تاکنون شرایطی وجود نداشته که بیمار خاصی به هیچ شیرخشکی دسترسی نداشته باشد، گفت: بزودی فراخوانی به شرکت‌های واردکننده اعلام خواهد شد تا شیرخشک‌های متابولیک و رژیمی با برنامه ریزی بلند مدت برای آینده را تامین کنند و البته برنامه ریزی‌هایی در زمینه تولید چند فراورده در داخل کشور هم در دست اقدام است.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسه ای با پزشکان فوق تخصص رشته‌های مرتبط از آن‌ها خواسته شد تا در زمینه برخی بیماری‌های خاص شیرهای متابولیک ویژه که مورد تائید پزشکان است به سازمان غذا و داور اعلام کنند تا به فهرست تامین اضافه شود.

خانوی با تاکید براینکه کمبود شیرخشک برای بیماری‌های‌خاص نداریم، تصریح کرد: برای تمام دسته بیماری‌های شناخته شده ثبت شده و تحت پوشش، شیرخشک در بازار موجود است و تا یک سال آینده کمبودی در این حوزه نخواهیم داشت.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *