اهم اخبار

نبی‌زاده:توقف واردات تیلاپیا امری ضروری است

بدون دیدگاه

رئیس اتحادیه ماهیان سردآبی گفت:با توجه به توافق سازمان شیلات با اتحادیه ماهیان سردآبی انتظار می‌رود که وزیرجهاد هرچه سریع تر دستور توقف واردات تیلاپیا را صادر کند.

آرش نبی‌زاده مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،درباه آخرین وضعیت تولید ماهی قزل آلا اظهار کرد: با وجود آنکه امسال در بحث ماهیان سردآبی با تنش جدی روبه‌رو نیستیم  و تنها بحث خشکسالی موجب شده تا برخی تولیدکنندگان  میزان تولید خود را در مزارع کاهش دهند، پیش‌بینی می‌شود که تولید همانند سال‌های قبل به ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزارتن برسد.

وی با اشاره به تأثیر نوسان نرخ نهاده‌ها بر قیمت ماهی در بازار افزود: اگرچه برخی از شرکت‌های خوراک، نرخ محصولات خود را از ۱۰ تا ۲۵ درصد افزایش دادند اما به اعتقاد بنده موج افزایش قیمت نهاده‌ها وارد بازار نشده است چرا که تولید جدید از شهریور و مهر وارد بازار می‌شود.

نبی‌زاده نوسان نرخ ماهی وارداتی و تغییرات نرخ ارز را دلیل اصلی افزایش قیمت ماهی در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش نرخ دلار، قیمت هر کیلو ماهی قزل آلا با نوسان یک‌هزار و ۲۰۰ تومانی در بازار روبه‌رو شد.

رئیس اتحادیه ماهیان سردآبی با اشاره به ضروت توقف واردات تیلاپیا بیان کرد: با توجه به توافق سازمان شیلات با اتحادیه ماهیان سردآبی انتظار می‌رود که وزیر جهاد هرچه سریع‌تر دستور توقف واردات تیلاپیا را صادر کند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به تأثیر توقف واردات تیلاپیا بر بازار ماهی داخل تصریح کرد: توقف واردات تیلاپیا ارتباطی به افزایش نرخ قزل‌آلا ندارد و همچنین نوسان کنونی نرخ نهاده‌ها مورد پذیرش اتحادیه و وزارت جهاد نیست چرا که افزایش نرخ ارز به این حد نبوده است.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *