کاوه زرگران: سرمازدگی بر صنایع تبدیلی تاثیر ندارد/ ضرورت توجه به بیمه کشاورزی

بدون دیدگاه

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران گفت: موضوعی که الان برای کشاورزان و باغداران ما مهم است بحث بیمه کشاورزی است. متاسفانه به دلیل این که کشاورزی ما بیشتر معیشتی و سنتی است به این امر توجه کمتری شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص میزان خسارت سرمازدگی به مرکبات و باغات کشور گفت: هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت اعلام نشده است. منتظر هستیم تا از مراجع مربوطه میزان خسارت وارد شده را دریافت کنیم.

کاوه زرگران در خصوص تاثیر سرمازدگی بر افزایش قیمت محصولات کشاورزی گفت: افزایش قیمت برای محصولات باغی مشهود است ولی تاثیری در صنایع تبدیلی  نخواهد داشت زیرا چنین صنایعی معمولا کنستانتره مورد نیاز خود را برای چند ماه ذخیره دارند و در چنین مواقعی از آن استفاده خواهند کرد و یا در صورت لزوم وارد می کنند.

وی ادامه داد: موضوعی که الان برای کشاورزان و باغداران ما مهم است بحث بیمه کشاورزی است. متاسفانه به دلیل این که کشاورزی ما بیشتر معیشتی و سنتی است به این امر  توجه کمتری شده است. هر چند در چند سال اخیر اتحادیه‌ها و مدیران بخش کشاورزی فعالیت های خوبی در این زمینه داشته‌اند اما هنوز جا برای این کار وجود دارد.

زرگران در پایان تصریح کرد: استفاده از بیمه کشاورزی جزو لاینفک فعالیت‌های امروز کشاورزی است و تمام دستگاه‌ها باید در عمومی کردن این موضوع نهایت تلاش خود را بکنند.

کد 1982
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *