اهم اخبار

اخراج ۲۰۰۰ کارمند در بزرگترین تولیدکننده ماست جهان

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

شرکت دنون که بزرگترین تولیدکننده ماست جهان است، ۲۰۰۰ شغل شامل یک چهارم از کارمندان دفاتر مرکزی جهانی خود را با به منظور احیای سودآوری در بحبوحه پاندمی کرونا تعدیل خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایسنا، شرکت دنون اعلام کرد در حال بررسی جابجایی دفاتر مرکزی جهانی خود برای کسب و کارهای مختلف به نزدیک پایگاه اصلی فعالیتش در پاریس است و چنین اقدامی به صرفه جویی سالانه یک میلیارد یورو (۱.۲میلیارد دلار) در هزینه ها تا سال ۲۰۲۳ منتهی می شود.

امانوئل فابر، مدیرعامل دنون در حال تغییر تمرکز تشکیلاتی به مناطق جغرافیایی به جای دسته بندی محصولات به منظور چابک سازی بیشتر در شرایط همه گیری ویروس کروناست. رقیبانی نظیر نستله مدتهاست یک استراتژی منطقه ای را دنبال کرده اند.

تعدیل ۲۰۰۰ نفر معادل دو درصد از کارمندان شرکت دنون است. فابر در تماس با خبرنگاران گفت: امسال نشان داده که کسب و کار ما در رقابت پذیری از شوکهای خارجی در کشورهایی که فعالیت داشتیم ممکن است آسیب قابل توجهی ببیند. در چنین دنیای متغیری در چند سال آینده، ما باید حاشیه سود امنی ایجاد کنیم.

هزینه یکباره چنین تغییری در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ حدود ۱.۲میلیارد دلار خواهد بود. دنون در سراسر جهان در نقاطی نظیر آمستردام و سنگاپور دفتر مرکزی دارد. سخنگوی این شرکت اعلام کرد ۴۰۰ تا ۵۰۰ شغل در فرانسه تعدیل خواهند شد.

دنون اعلام کرد حاشیه سود عملیاتی با احتساب همه هزینه ها در سال ۲۰۲۲ از ۱۵ درصد فراتر خواهد رفت و به سطح متوسط رو به بالا می رسد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش سهام دنون امسال ۲۹ درصد سقوط کرده است.

سرویس خبری: بین الملل

منبع ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *