اهم اخبار

بازار پیاز به آرامش رسید

بدون دیدگاه

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: بر اساس پیش بینی‌های قبلی، بازار پیاز با توزیع انبوه محصول به آرامش رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ اکبر یاوری گفت: با توجه به بارش‌های اخیر، قیمت گوجه فرنگی با نوساناتی در بازار روبرو شد به طوریکه قیمت هرکیلو گوجه فرنگی به ۳۰ هزار تومان رسیده بود که مجدد  به ۸ تا ۲۵ هزار تومان کاهش یافته است. هرچند ۹۰ درصد قیمت گوجه فرنگی کمتر از ۲۰ هزار تومان در میدان مرکزی است.

به گفته او، با توجه به بارش‌های اخیر، کیفیت گوجه فرنگی کاهش یافته است و همواره پیش بینی می‌شود که طی ۲۰ روز آینده با ورود گوجه کازرون، بازار به تعادل می‌رسد.

یاوری با بیان اینکه در عرضه سیب زمینی و پیاز مشکلی نداریم، افزود: قیمت کنونی هر کیلو پیاز جیرفت ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان، پیاز دزفول ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان و سیب زمینی ۶ تا ۱۴ هزار تومان است که خوشبختانه به رغم نوسانات اخیر قیمت پیاز، با افزایش عرضه بازار به آرامش رسیده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان از عرضه روزانه ۲۲ تا ۲۳ هزار تن میوه و صیفی در میدان مرکزی خبر داد و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخشی از عرضه روزانه میوه و صیفی مازاد بر نیاز کشور است.

او گفت: تمامی اقلام میوه و صیفی و فرنگی جات بر مبنای فاکتور رسمی حداکثر با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها باید عرضه شود.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *