اهم اخبار

رئیس انجمن خرما: ۵۰ درصد خرمای تولیدی در سردخانه‌ها دپو شده است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

محسن رشیدفرخی گفت: با توجه به دپوی ۵۰ درصد خرمای تولیدی در سردخانه‌ها، با ازدیاد تقاضا برای خرید در ماه رمضان هیچ گونه نوسان قیمتی نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن رشید فرخی گفت: بنابر آمار امسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن خرما در کشور تولید شد که ۷۰ درصد آن در بازار داخل مصرف و مابقی صادر می شود.

او سرانه مصرف خرما در کشور را حدود ۷ کیلوگرم اعلام کرد و افزود: در برخی استان ها میزان مصرف خرما حدود ۳۰ گیلوگرم و برخی استان ها ۱.۵ کیلوگرم است.

رشید فرخی درباره آخرین وضعیت صادرات خرما گفت: بنابر آمار سال گذشته صادرات خرما ۵۰۰ میلیون دلار ارزآوری داشته است و طی یک برنامه ۵ ساله امکان افزایش صادرات به یک میلیارد دلار وجود دارد.

رئیس انجمن خرما ادامه داد: هم اکنون ۵۰ درصد خرمای مازاد تولیدی در سردخانه‌ها دپو شده‌اند که انتظار می رود با ابلاغ رسمی و هرچه سریع تر حذف عوارض صادرات، این میزان به بازارهای هدف صادر شود.

او گفت: ۴۰ تا ۵۰ درصد مصرف داخلی و خارجی خرما در ماه مبارک رمضان است، اما بدلیل دپو و ذخیره سازی مناسب محصول، نوسان قیمتی در ماه مبارک رمضان نداریم‌.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *