1

رییس اتحادیه قنادان تهران: تخصیص ۳۵۰ تن روغن به قنادی‌های تهران/ وضعیت ما اسف‌بار است

رییس اتحادیه قنادان تهران اظهار کرد: دولت سهمیه‌ای حدود ۳۵۰ تن به اتحادیه تخصیص داده که بین قنادی‌ها توزیع می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از ایلنا؛ علی بهره‌مند در مورد مشکل توزیع روغن و آرد اظهار کرد: قنادان وضعیت خوبی ندارند، دولت اعلام کرده که مقداری روغن به بازار تزریق کرده اما در بازار آزاد قیمت روغن تفاوتی ندارد و همچنان بالا و همینطور کمیاب است.

وی افزود: دولت سهمیه‌ای حدود ۳۵۰ تن به اتحادیه تخصیص داده که بین قنادی‌ها توزیع می‌کنیم. البته توزیع به طور مستقیم توسط اتحادیه انجام نمی‌شود، اتحادیه تعداد کارگر هر واحد را بر اساس تعداد بیمه شده‌ها به شرکت روغن نباتی اعلام کرده و آنها سهم هر قنادی را بر اساس تعداد کارگران به دست آنها می‌رسانند.

رییس اتحادیه قنادان تهران در مورد محدودیت‌های کرونایی گفت: قنادها وضعیت اسف‌باری دارند. قنادی‌ها بسته هستند در حالیکه بسیاری از اصناف دیگر فعالیت داشتند که هیچکدام از اینها هم به قدر واحدهای قنادی اشتغال‌زایی ندارند. حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر فقط در تهران به طور مستقیم در قنادی‌ها کار می‌کنند که الان بیکار شدند و دولت هم کمکی نمی‌کند. به نظر می‌رسد تصمیماتی که گرفته شده یک مقدار تبعیض‌آمیز هستند.

وی تصریح کرد: کافه‌ها و رستوران‌ها باز هستند و به صورت بیرون‌بر کار می‌کنند. کار قنادان که به ذاتا بیرون‌بر است، پروتکل‌ها هم که کاملا رعایت می‌شوند و همیشه پیشتاز بودند. صنف ما به مشکل برخورده است، الان توان پرداخت چک‌هایشان را ندارند.

بهره‌مند خاطرنشان کرد: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با ازدحامی که ایجاد می‌شود خطر کرونا بیشتر است یا قنادی که پروتکل‌ها را هم رعایت می‌کند؟ همکاران من با این تعطیلی حتما به مشکل خواهند خورد و توان پرداخت حقوق کارگرانشان را ندارند.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: ایلنا