اهم اخبار

با تصویب مجلس یک سوم بازنشستگان وزارت جهادکشاورزی از کارشناسان بیمه کشاورزی استخدام می‌شوند

بدون دیدگاه

با تصویب طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاوزی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با بازنشسته و بازخرید و مستعفی شدن کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی، کارشناسان بیمه کشاورزی به میزان یک سوم کل بازنشستگان به استخدام این دو دستگاه اجرایی در می آیند.

به گزارش اگروفودنیوز به نقل از ایسنا امروز مجلس شورای اسلامی طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر در جلسه با ۱۵۷ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به تصویب رسید.

بر اساس تصویب ماده واحده، دولت موظف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف مدت ۳ سال با رعایت حکم بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و با رعایت بند ۳ ماده ۵ قانون برنامه ششم توسعه، کارشناسان بیمه کشاورزی را با لحاظ حداکثر معادل یک سوم کارمندان که به روش‌های بازنشستگی، بازخریدی، استعفا و سایر موارد از وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی خارج می شوند در سقف بودجه مصوب دستگاه‌های اجرایی که استخدام برای آنها پیش بینی شده است در این دو دستگاه جذب و به کار گیری می شوند.

بر اساس تبصره یک ماده واحده کارشناسان بیمه کشاروزی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر تا زمان تصویب این قانون داشته باشند با رعایت ماده ۴۶ قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدامی کشوری تعیین تکلیف کنند.

برای استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی مشمول این قانون که قبلا در آزمون ورودی شرکت کرده مشرط به اینکه حداقل چهار سال زراعی سابقه فعالیت داشته باشند نیاز به برگزاری آزمون مجدد نمی باشد.

بر اساس تبصره دو ماده واحده افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی بالاتر و سوابق بیشتر و خانواده‌های ایثارگران از اولویت در استخدام برخوردارند.

براساس تبصره سه ماده واحده کلیه سوابق افراد مشمول این قانون باید به تایید بانک کشاورزی برسد و به حداکثر سن شرایط عمومی استخدامی اضافه شود و کلیه سوابق بیمه ای مرتبط که پرداخت شده به سنوات خدمتی مستخدم از نظر بازنشستگی اضافه شود.

بر اساس تبصره چهار ماده واحده افرادی که از صندوق خارج شده ‌اند مشول این قانون نمی باشند.

mohsen fathalian
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *