اهم اخبار

مدیرعامل بورس کالای ایران: معاملات گواهی سپرده پسته از سه‌شنبه آغاز می شود

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرعامل بورس کالای ایران از آغاز معاملات گواهی سپرده پسته از روز سه شنبه (۹ مهر ماه) در این بورس خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بورس کالا، حامد سلطانی نژاد اظهار داشت: معاملات گواهی سپرده پسته از روز سه شنبه هفته جاری در حالی در بورس کالای ایران آغاز می‌شود که دو انبار پذیرش شده آماده تحویل محصول پسته از باغداران هستند.

وی افزود: از سه شنبه هفته جاری، نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی پسته فندقی طبیعی خندان ۳۲-۳۰ شرکت طلای سبز زرند در بورس کالای ایران گشایش می‌یابد و همزمان با فصل برداشت، آماده تحویل محصول از مشتریان و انجام معامله در بورس است.

سلطانی نژاد ادامه داد: نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی شرکت سبز دانه کویر نیز طی هفته گذشته در بورس فعال شده و آماده پذیرش محصول مشتریان شده است و انتظار می‌رود نماد معاملاتی این انبار نیز طی چند روز آینده گشایش یابد.

مدیرعامل بورس کالای ایران اظهار کرد: دو انبار مذکور به عنوان نخستین انبارهای تحت کلید بورس در شهرستان‌های زرند و سیرجان پذیرش شده و آمادگی دارند محصول باغداران پسته کار را برای صدور گواهی سپرده کالایی طبق ضوابط و استانداردهای تعیین شده تحویل بگیرند.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود با اوج گیری برداشت محصول در استان‌های پسته خیز، تعداد انبارهای بورسی پس از بررسی درخواست های ارایه شده به مرور افزایش یابد تا هم در سایر شهرستان‌های استان کرمان و هم در سایر استان های پسته خیز از جمله خراسان و سمنان امکان تحویل‌گیری محصول باغداران توسط انبارهای تحت کلید بورس فراهم شود.

سلطانی نژاد در پایان اظهار کرد: بورس کالای ایران در راستای بهبود تجارت داخلی و صادراتی پسته به عنوان مهمترین محصول صادراتی کشور در بخش کشاورزی، پس از آغاز معاملات پسته در قالب گواهی سپرده کالایی طی هفته جاری، راه اندازی معاملات قراردادهای آتی پسته را در دستور کار دارد.

 

سرویس خبری: صنعت غذا

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *