اهم اخبار

وزارت صنعت: قیمت گوشت منجمد ۵۰هزار تومان است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) قیمت انواع گوشت قرمز در بازار را از ۵۰ تا ۱۲۰هزار تومان اعلام کرد.

 

 

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی در خصوص تنظیم بازار برخی کالاها اظهارکرد: در مورد جوجه یک‌روزه دولت برای جلوگیری از نوسان قیمت بر اثر عدم تولید، مجبور است نرخ را کنترل کند.

وی افزود: مثلاً در مقطعی نرخ جوجه یک‌روزه ۲,۴۰۰تومان بود، ولی در بازار با قیمت زیر ۲,۰۰۰تومان جوجه یک‌روزه را از تولیدکننده می‌خریدند که این موضوع سبب دلزدگی تولیدکننده برای تولید شد و اثرش ۴۵ روز دیگر در بازار خود را نشان داد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در مورد شکر نیز گفت: تولید داخلی ناشی از چغندر قند در حال عرضه به بازار است و این وضعیت شکر را بهبود می‌بخشد.

کلامی با بیان اینکه مصرف شکر کشور ۲٫۵میلیون تن برآورد شده است، افزود: از این میزان ۱٫۶میلیون تن تولید داخل است و بقیه از محل واردات تأمین باید شود.

وی در خصوص کاغذ نیز اضافه کرد: عدد ۸۰میلیون دلاری واردات کاغذ با ارز ۴۲۰۰ را در بازار رصد و پایش می‌کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در مورد گوشت نیز گفت: قیمت گوشت منجمد گوساله در بازار از ۵۰هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان است، گوشت گرم از ۷۰هزار تومان تا ۹۵هزار تومان در بازار عرضه می‌شود و قیمت گوشت گوسفندی از ۸۰هزار تومان تا ۱۲۰هزار تومان است.

وی بیان کرد: حوزه صنعت، معدن و تجارت بالای ۴۵درصد در اقتصاد کشور سهم دارد و تلاش می‌کنیم که سهمش از تسهیلات مرتبط با واحدهای تولیدی هم به همین مقدار باشد.

کلامی اضافه کرد: اکنون سهم در نظر گرفته برای ما از کل تسهیلات ارائه شده در کشور ۳۰درصد است.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *