اهم اخبار

بررسی چالش های موجود در بخش کشاورزی و تولید در کمیسیون کشاورزی

بدون دیدگاه

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از بررسی چالش‌های موجود در بخش کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی و صادرات آن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

نورمحمد تربتی‌نژاد ضمن تشریح جلسه  کمیسیون کشاورزی بیان کرد: امروز اولین جلسه اجلاسیه سوم کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با هیئت رئیسه جدید به همراه حضور رئیس مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی برگزار شد. در این جلسه چالش‌های مختلفی که در حوزه کشاورزی که یکی از محورهای اقتصادی کشور است هم در بعد مجلس و هم در حوزه نظارت و اجرایی و قضایی مورد بحث و تبادل نطر قرار گرفت و اعضای کمیسیون مشکلات موجود در این حوزه را مطرح کردند.

نماینده مردم گرگان در مجلس ادامه داد: مهم‌ترین چالش‌هایی که از سوی نمایندگان مطرح شد این بود که ما در بخش تولید بعد از انقلاب تا حد امکان خوب جلو رفته ایم اما در زمینه توجه به کشاورزی و کیفیت تولید و صادرات تولید مشکلاتی داریم.

وی افزود: در ادامه مطرح شد اگر سازمانی تحت عنوان سازمان عمران روستایی شکل بگیرد می توان به صورت تخصصی‌تر به امور کشاورزی و تولید پرداخت. از سوی دیگر پیشنهاد دیگری که مطرح شد تشکیل وزارت آب و منابع طبیعی و محیط زیست بود که اگر تشکیل شود می توان تخصصی‌تر به مشکلات این حوزه پرداخت.

وی تصریح کرد: در نهایت دکتر لاریجانی رهنمودهایی را مطرح کردند از جمله اینکه کمیسیون در سال سوم با اراده و اولویت‌بندی  مسائل مهم این حوزه را حل کند و در جهت تولید و صادرات و کیفیت محصولات گام بردارد.

وی در پایان گفت: در حقیقت هدف جلسه این بود در سال سوم کمیسیون بتواند کارایی خود را افزایش دهد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *