معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد اعلام کرد: اختصاص تسهیلات ۲ هزار میلیارد تومانی به بخش کشاورزی

بدون دیدگاه

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه از صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص یافت.
دکتر عبدالمهدی بخشنده اظهار داشت: امسال این صندوق ۲ هزار میلیارد تومان برای بخش کشاورزی در بانک ها سپرده گذاری کرده و ما باید طرح های تولیدی و متقاضیان را برای جذب این تسهیلات به بانک ها معرفی کنیم.
وی با بیان این که سال گذشته نیز نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان از سرمایه صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص یافت، اظهار داشت: عمده این تسهیلات به مرور جذب شده است.
بخشنده افزود: بخش کشاورزی دارای یک سهم ارزی از حساب صندوق توسعه ملی است که سال گذشته از این محل نزدیک به یک میلیارد دلار در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی به آن دسته از تولید کنندگان که نیاز به واردات تجهیزات دارند مانند پرورش دهندگان ماهی در قفس، واحدهای صنایع غذایی و بسته بندی و خرید کشتی توسط صیادان تعلق می گیرد.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اذعان به این که در پرداخت تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی محدودیتی وجود ندارد، گفت: اگر طرح هایی در وزارت جهاد کشاورزی تصویب شود و ما نیاز ارزی آن را تشخیص دهیم برای دریافت تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی، معرفی می کنیم.
وی در زمینه تنظیم بازار محصولات کشاورزی تصریح کرد: تنظیم بازار محصولات کشاورزی در سطح عمده با وزارت جهاد کشاورزی است و در سطح خرده فروشی نظارت را باید سازمان بازرسی، تعزیرات و سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کنند انجام دهند.
بخشنده با اشاره به این که قیمت گوشت منجمد گوساله وارداتی در بازار چندان تغییری نداشته، ادامه داد: گوشت گرم گوسفندی وارداتی نیز به صورت شقه در بازار مصرف که به طور عمده میادین میوه و تره بار است با قیمت بین ۳۱ هزار و ۵۰۰ تا ۳۴ هزار تومان عرضه می شود.
وی در مورد پرداخت مطالبات کلزا کاران و چایکاران نیز گفت: ۹۷ درصد طلب کلزاکاران پرداخت شده و تقریبا خرید کلزا رو به اتمام است و همچنین ۶۸ تا ۷۰ درصد پول چایکاران نیز به حساب شان واریز شده که برای ۳۰ درصد باقیمانده به دنبال منابع هستیم.

سمن مجتهدی

نویسنده

سمن مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *