اهم اخبار

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: بیش از ۳۵۰ شغل کشاورزی، کدگذاری بین‌المللی شده‌اند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در یک دهه فعالیت نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، بیش از ۳۵۰ شغل در بخش کشاورزی کدگذاری بین‌المللی شده‌اند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، حسین شیرزاد در مراسم افتتاحیه دبیرخانه شورای عالی نظارت بر نظام صنفی کشاورزی با اعلام این خبر افزود: برای اولین بار نظام صنفی چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن هویت پیدا کرده است و اکنون بیش از ۹۵۰ هزار فقره مجوز فعالیت صادر کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۱۳ نظام صنفی در شهرستان‌های سراسر کشور زیر نظر ۳۲ نظام صنفی مرکزی فعال هستند.

شیرزاد با بیان اینکه نظام صنفی کشاورزی صدای گویای بخش کشاورزی است، اظهار کرد: برخورداری از طیف وسیع از معافیت‌های مالی شامل بیمه کارآفرینی و همین‌طور مالیاتی از دستاوردهای فعالیت‌های نظام صنفی در یک دهه اخیر است.

وی اضافه کرد: تاثیرگذاری بیشتر بر قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی، بهبود روند خدمات و ایجاد یک پایگاه برای پیگیری مطالبات جامعه کشاورزی از دیگر فعالیت‌های نظام صنفی کشاورزی است.

شیرزاد با تاکید بر اهمیت ردیابی محصولات کشاورزی و استانداردسازی آنها گفت: شناسنامه‌دار کردن محصولات کشاورزی برای ردیابی آنها و همچنین استانداردسازی تولید از اهدافی است که در نظام صنفی کشاورزی پیگیری می‌شود.

وی تاکید کرد: در صورت شناسنامه‌دار شدن محصولات کشاورزی مشخص خواهد شد که  محصول توسط چه کسی تولید و به بازار عرضه شده است به این ترتیب می‌توان بر بهبود کیفیت محصولات کشاورزی دست یافت.

به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی برای اولین بار مسئله امنیت غذایی و سلامت غذا به صورت موازی در نظام صنفی کشاورزی مطرح شده است.

شیرزاد اظهار کرد: تا سه ماه آینده تعداد اعضای تحت نظارت نظام صنفی به ۵/۱ میلیون نفر افزایش خواهد یافت که می‌تواند موجب خدمات‌رسانی بیشتر به کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی باشد.

وی با اشاره به تعداد شاغلین در بخش کشاورزی افزود: بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شاغل مستقیم در بخش کشاورزی حضور دارند که در صورت عضویت در نظام صنفی کشاورزی می‌تواند به یکی از بزرگترین نظام صنفی کشور تبدیل شود.

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *