اهم اخبار

ظرفیت ۲ و نیم میلیون تنی علوفه در مزارع خوزستان

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: استان خوزستان پتانسیل تولید ۲ و نیم میلیون تن علوفه از سطح مزارع را دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از جهاد کشاورزی خوزستان؛ مجید نبی پور در جلسه وضعیت برداشت نیشکر و مصرف سرشاخه‌های سبز آن اظهار کرد: خوزستان پتانسیل تولید ۲ و نیم میلیون تن علوفه از سطح مزارع را دارد و با توجه به نیاز خوراک دام و تولید گوشت و صنایع جانبی نیشکر، ما موضوع برداشت سرشاخه‌های سبز نیشکر را به جد دنبال می‌کنیم.

وی افزود: با تشکیل تیمی از دانشجویان که در این خصوص مقاله یا پروپوزالی ارائه داده‌اند می‌توان به انجام این کار کمک شایانی کرد.

نبی پور بیان کرد: به واسطه حکمی که از سوی رییس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کشور به بنده با عنوان رییس کمیته بهره‌وری کشاورزی و منابع طبیعی ابلاغ شده است ارتقاء راندمان آب، کالیبراسیون کود، بررسی ضایعات و مصرف سموم محورهای اصلی فعالیتم خواهد بود.

عبدالامیر نیرومند معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان نیز اظهار کرد: حدود یکصد هزار هکتار اراضی تحت پوشش شرکت‌های کشت و صنعت نیشکر در استان وجود دارد که حجم بالایی سرشاخه نیشکر تولید می‌کنند.

وی افزود: حدود ۴ و نیم میلیون راس دام سبک و ۶۵۰ هزار هکتار راس دام سنگین در استان وجود دارد که سرشاخه‌های نیشکر، خوراک خوبی برای دام‌های درون استان و یا صادرات به خارج از استان است.

نیرومند عنوان کرد: دستگاهی جهت برداشت سرشاخه‌های سبز نیشکر توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان استان تولید شده است که با تکمیل آن می‌توان به این مهم دست یافت.

سرویس خبری: استان ها

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *