مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز عنوان کرد : البرز رتبه اول سرمایه گذاری در صنایع غذایی کشور

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه البرز حائز رتبه اول سرمایه گذاری در صنایع غذایی کشور است، گفت: در این بخش برخلاف نیاز موجود، سهمی از آب سدهای استان تعلق نگرفته است.

به گزارش اگروفودنیوز به نقل از ایرنا، ایرج موفق در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که ظهر شنبه برگزار شد، ادامه داد: با توجه به اینکه صنایع غذایی نمی توانند از پساب استفاده کنند، در این زمینه به ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آب از سدهای استان نیاز است که باید مورد توجه قرار گیرد.
موفق گفت: ابتدای سال ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید در استان مصوب شده بود که با حضور رییس بانک مرکزی این سقف برداشته شد، ولی استان البرز تاکنون ۵۰ درصد سهمیه خود را جذب کرده است.
وی افزود: انتظار می رود برای تامین سرمایه در گردش واحدها اعتبارات لازم مقرر و در اسرع وقت نسبت به اعطای آن اقدام شود.
این مسئول اضافه کرد: حذف فاصله هوایی درخواست و مورد تایید قرار گرفته ولی در عمل چنین اقدامی انجام نشده، بنابراین اعمال چنین قانونی مورد تقاضای استان است.
وی گفت: به واحدهای صنعتی اشتهارد گفته شده که از مالیات معاف هستند، ولی در عمل چنین چیزی اعمال نشده است.
موفق با اشاره به اینکه دومین رتبه جذب سرمایه گذاری خارجی کشور از آن البرز است، افزود: اکنون سرمایه گذاران خارجی مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد معترض هستند چراکه هنگام تفاهم سرمایه گذاری معافیت از مالیات ذکر شده ولی آنها در حال پرداخت مالیات هستند.
وی اضافه کرد: پایانه صادراتی که مهمترین زیر ساخت تجاری استان است کلنگ زنی شده ولی زیرساخت هایی نیاز دارد که باید از سوی وزارت حمایت لازم صورت گیرد و می توانیم به هاب منطقه تبدیل شویم.
موفق گفت: انتظار می رود برای تسریع در روند بهره برداری از شهرک های صنعتی جدید اقدام شود.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *