اهم اخبار

کشتی ۳۶ هزار تنی روغن خوراکی در بندر امام خمینی پهلو گرفت

۱ دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: یک فروند کشتی ۳۶ هزار تنی حامل روغن خام خوراکی روز سه شنبه در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، امید جهان نژادیان افزود: این محموله روغن خام خوراکی به سفارش شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران از کشور اوکراین صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه روغن خام خوراکی به تدریج به کارخانه‌های تصفیه روغن در سراسر کشور ارسال خواهد شد افزود: هم‌اکنون ۶۰ هزار تن روغن خام خوراکی در مخازن بندر امام خمینی (ره) نگهداری می‌شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان افزود: هم اکنون روغن خوراکی مورد نیاز مردم به وفور در بازار وجود دارد و ذخایر راهبردی روغن نیز پاسخگوی نیازها در ماه‌های آینده خواهد بود ضمن اینکه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت صمت مسؤولیت تأمین چهار کالای اساسی گندم، برنج، شکر و روغن خام نباتی است.

وی گفت: کشتی ۶۳ هزار تنی گندم که به تازگی در اسکله غلات بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفته در حال تخلیه است.

جهان نژادیان با بیان اینکه امسال واردات گندم از بندر امام خمینی (ره) به حدود ۹۰۰ هزار تن رسیده است افزود: روند واردات گندم از این بندر راهبردی با هدف تأمین پایدار این کالای اساسی ادامه خواهد داشت.

وی گفت: امسال به علت خشکسالی، تولید گندم در داخل کاهش چشمگیری داشته است و ناگزیر به واردات گندم هستیم. پارسال حدود ۱.۵ میلیون تن گندم از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شد ولی امسال میزان واردات گندم از این بندر افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، بر اساس آمار رسمی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان حدود ۵ میلیون تن کالای اساسی (غلات و نهاده‌های دامی) در بندر امام خمینی (ره) رسوب شده است که به تدریج توسط ناوگان ریلی و جاده‌ای در حال حمل به سراسر کشور است. حدود ۸۵ درصد حجم کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور می‌شود. ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در این بندر راهبردی ۵۰ میلیون تن است.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: کشتیرانی جمهوری اسلامی

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

نظر برای این مطلب

  1. شیر خشک نیاز کانال پیش عایق و اینجور چیزا داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *