افزایش شدید قیمت کالاهای جهانی طی ۱۲ ماه گذشته

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

قیمت کالاها در جهان طی ۱۲ ماه گذشته افزایش یافته است و به طور جدی شرکت های تولید کننده کالاهای اصلی را تحت تأثیر قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، به نقل از راشاتودی، قیمت کالاها طی ۱۲ ماه گذشته افزایش یافته است و به طور جدی شرکت های تولید کننده کالاهای اصلی را تحت تأثیر قرار داده است و انتظار می رود فشار ناشی از افزایش هزینه ها را به مصرف کنندگان وارد کنند.

آمارها نشان می دهد که قراردادهای آتی ذرت طی سال گذشته به میزان ۹۶ درصد افزایش یافته است. همچنین قراردادهای آتی پنبه و گندم نیز به ترتیب ۵۴ و ۵۰ درصد رشد داشته اند.

قیمت چوب الوار نیز در سال گذشته ۲۶۵ درصد افزایش یافته و روز دوشنبه به بالاترین رقم خود یعنی ۱۳۲۶ دلار در هر هزار فوت تخته رسیده است.

در عین حال، جیمز کوینسی، مدیر عامل شرکت کوکاکولا اخیراً به شبکه خبری CNBC گفت که شرکت وی با توجه به افزایش هزینه های مرتبط با افزایش قیمت کالاها، قیمت محصولات خود را افزایش خواهد داد.

غول های جهانی تولید کننده کالاهای اصلی مانند شرکت های Kimberly-Clark ، JM Smucker ، Procter & Gamble و General Mills نیز اعلام کرده اند که به دلیل افزایش هزینه مواد اولیه خود، قیمت ها را افزایش خواهند داد.

مارک اسموکر مدیر عامل شرکت تولیدی JM Smucker در ماه نوامبر به تحلیلگران اعلام کرده بود که “کاملاً واضح است که ما فشار ناشی از افزایش هزینه ها را تجربه می کنیم”.

جف هارمنینگ، مدیر عامل شرکت جنرال میلز General Mills، در ماه مارس به سرمایه گذاران گفت که شرکت وی نیز در ماه های آینده در میان فشارهای تورمی قیمت ها را افزایش خواهد داد.

وی گفت: بنابراین، من ابتدا می گویم که تورم بسیار گسترده است و در واقع این موضوع جهانی است.

سرویس خبری: بین الملل

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *