اهم اخبار

بازار گوشت مرغ تحت کنترل است

بدون دیدگاه

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به روند افزایش جوجه‌ریزی، بازار گوشت مرغ تحت کنترل است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ابراهیمی گفت: با توجه به روند افزایش جوجه‌ریزی ها طی ماه های اخیر در محدوده ۱۴۵ تا ۱۵۰ میلیون قطعه، بازار گوشت مرغ تحت کنترل است.

به گفته او، با احتساب هزینه های تولید از دیدگاه ما قیمت تمام شده هرکیلو مرغ بالای ۶۵ هزارتومان است، درحالیکه با آغاز صادرات و روند بهبود بازار، هرکیلو مرغ با نرخ ۵۳ تا ۵۹ هزارتومان از مرغداران خریداری می شود.

ابراهیمی ادامه داد: آغاز باب صادراتی مرغ به پویایی صنعت طیور کمک می‌کند، براین اساس اتحادیه مرغداران برای اولین بار امر صادرات را مدیریت می کند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه امر صادرات مرغ از اسفندماه سال گذشته آغاز شده است، افزود: صادرات  از استان‌های زنجان، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و کردستان به عراق در حال انجام است و برآورد می‌شود که با ارتقای کیفیت و برنامه ریزی صادرات به دیگر‌ کشورها انجام شود.

او صادرات مرغ را تنها راهکار تنظیم بازار اعلام کرد و گفت: خرید حمایتی از سوی پشتیبانی امور دام به سبب عرضه در بازار تاثیری در ایجاد تعادل قیمت مرغ در بازار ندارد و تنها با روند افزایش جوجه ریزی ها، صادرات می تواند صنعت را سرپا نگه دارد.

ابراهیمی گفت: برآوردها حا‌کی از آن است که با روند افزایش جوجه ریزی ها، میزان جوجه ریزی اردیبهشت از ۱۵۰ میلیون قطعه فراتر رود.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *