اهم اخبار

بازداشت خاندان کلاهبرداری که برنج می‌خریدند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری دایی و خواهرزاده‌ای خبر داد که به بهانه خرید برنج، کلاهبرداری می‌کردند.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی، بنا به اعلام پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه علی شریفی از دستگیری دایی و خواهرزاده‌ای خبر داد که به بهانه خرید برنج، کلاهبرداری می‌کردند. 

رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی ادامه داد: شانزدهم بهمن سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۰۱ تجریش به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی که بنکدار و عمده فروش برنج است با حضور در پایگاه یکم اظهار داشت، بیست و دوم مرداد سال پیش شخصی به وی مراجعه و خود را صاحب رستورانی در تجریش معرفی و خواهان ۵۰۰ کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال برای رستورانش شد. پس از انجام معامله برنج را بوسیله وانت به آدرس وی بردیم و سپس به بهانه اینکه رستوران جا ندارد برنج‌ها را برای انبار به خیابان شریعتی بردیم و در آنجا اعلام نمود برنج‌ها را خالی کنید و بعد از تخلیه بنده را برای حساب و کتاب راهی کرد تا به رستوران برگردم، سپس به بهانه اینکه وانت ما سد معبر کرده راننده را به همراه وانت به سر خیابان فرستاده و در غیاب او مجددا برنج‌ها را بار زده و سرقت می‌کند.

این مقام انتظامی گفت: با ثبت اظهارت شاکی کارآگاهان در راستای شناسایی کلاهبردار شروع به تحقیق نکرده که با اعزام ماموران به محل تخلیه برنج‌ها و پایش محدوده، موفق می‌شوند شماره پلاک خودروی مورد استفاده کلاهبردار را شناسایی کنند.

وی بیان داشت: با بررسی سرنخ بدست آمده کارآگاهان به این فرضیه می‌رسند که کلاهبرداری توسط مالک خودرو به نام وحید صورت گرفته که با هماهنگی قضائی محل سکونت متهم شناسایی و بیست و ششم مرداد ماه سال جاری طی یک عملیات غافلگیرانه وحید دستگیر و ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت به همراه دایی خود به نام داود این اقدام را انجام داده است.

رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهم کارآگاهان نسبت به دستگیری همدست وی اقدام و با ارسال پرونده به دادسرای مربوطه هر دو متهم با صدور قرار تامین مناسب بازداشت در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *