اهم اخبار

برداشت دانه روغنی کلزا در استان خراسان رضوی آغاز شد

بدون دیدگاه

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برداشت دانه روغنی کلزا از سه هزار و ۲۰۴ هکتار اراضی زیرکشت این محصول در استان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از مهر، غلامحسین ساربان اظهار کرد: برداشت دانه روغنی کلزا برای امسال به میزان پنج هزار و ۵۰۰ تن در استان خراسان رضوی با عملکردی معادل یک تن و ۷۰۰ کیلوگرم در هر هکتار پیش بینی شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: عملکرد این محصول از ۸۰۰ کیلوگرم در سنوات گذشته به یک تن و ۷۰۰ کیلوگرم رسیده است که امیدواریم افزایش یابد.

وی بزرگترین محدودیت استان در کشت کلزا را تاریخ کشت این محصول دانست و اظهار کرد: اقدامات بسیار خوبی در زمینه کشت این محصول انجام شده اما به دلیل اینکه تاریخ کشت کلزا در استان همزمان با آبیاری پایانی محصولات بهاره است، کشاورزان استقبال زیادی از کشت این محصول ندارند.

ساربان بیان کرد: اگرچه کاهش کشت گندم و جایگزینی کلزا در راستای الگوی تناوب کشت محصول و پایداری تولید گندم لازم است، اما با تولید بذرهای جدید اصلاح شده به زودی محدودیت موجود در زمینه کشت این دانه روغنی برطرف می‌شود.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: مهر

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *