اهم اخبار

تاکداران کاشمری یارانه کشمش می گیرند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اداره تعاون روستایی کاشمر اعلام کرد: برای نخستین بار توزیع یارانه کشمش بین تاکداران شهرستان های منطقه ترشیز در چند روز اخیر آغاز شد.

به گزارش ایرنا محمدرضا فارسیان،  در نشستی خبری گفت: این اقدام در راستای حمایت دولت از کشاورزان در برابر خسارات خشکسالی و نیز پایین بودن قیمت محصول و تضرر آنان در سال گذشته صورت می گیرد.
وی افزود: در نخستین مرحله این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار، توسط سازمان تعاون روستایی، به عنوان یارانه کشمش بین تاکداران شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن توزیع می شود.
وی اظهار کرد: این یارانه توسط بانک کشاورزی به حساب متقاضیانی که سال گذشته توسط دهیاران و شوراهای اسلامی ثبت نام کرده و مشخصات آنان به تایید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رسیده باشد، واریز می شود.
به گفته وی، باغدارانی که شماره حساب اعلام نکرده اند نیز می توانند با مراجعه به بانک کشاورزی شهرستان خود و ارائه کارت شناسایی معتبر، برای دریافت این یارانه اقدام کنند.
رئیس تعاون روستایی کاشمر ادامه داد: در نخستین مرحله این طرح ۲۴ میلیارد ریال سهم یارانه کاشمر به حساب سه هزار بهره بردار این شهرستان واریز می شود.
کاشمر سه هزار و ۲۰۰ هکتار باغ انگور دارد که سالانه ۸۰ هزار تن محصول از این سطح تولید و ۱۶ هزار تن آن به کشمش تبدیل می شود.
کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *