اهم اخبار

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران: هنوز قیمت کنسرو ماهی تن تعیین تکلیف نشده است

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

سیدمحمد میررضوی با بیان اینکه هنوز قیمت تن ماهی تعیین تکلیف نشده است، گفت: مذاکراتی در این رابطه انجام شده و امیدواریم بعد از ماه رمضان به نتیجه برسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از ایسنا؛ سید محمد میررضوی با بیان اینکه اعلام شده تا بعد از ماه رمضان افزایش قیمتی اعمال نشود، اظهار کرد: همچنان بخشی از تولیدکنندگان با کمتر از میزان ظرفیت فعالیت می‌کنند. واحدهای کوچک نمی‌توانند با این شرایط تولید کنند، چراکه در حاشیه زیان قرار می‌گیرند. اما برخی برندهای مطرح که باید در بازار وجود داشته باشند در حال تولید هستند.

به گفته دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران، در حال حاضر قیمت ماهی تن کیلویی ۸۵ تا ۸۶ هزار تومان است؛ این در حالی است که وقتی قیمت ۳۹ هزار تومان برای تن ماهی تصویب شد، قیمت ماهی ۵۲ هزار تومان بود. به همین دلیل مکاتبات و جلساتی برگزار شده و امیدواریم تا هفته آینده نتیجه بگیریم.

وی همچنین گفت که در این جلسات درباره قیمت رب گوجه هم صحبت شده، اما هنوز تصمیم گرفته نشده است.

بر اساس این گزارش، تیر ماه سال قبل سندیکای صنایع کنسرو در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری خواستار حذف قیمت‌گذاری پیشینی رب گوجه فرنگی و کنسرو ماهی تن یا افزایش قیمت منطقی این کالاها شده بود. در آن مقطع ستاد تنظیم بازار سقف قیمت مصرف کننده برای کنسرو ماهی تون ۱۸۰ گرمی ساده را ۳۵ هزار تومان تعیین کرده بود که سندیکا درخواست کرده بود برای جلوگیری از زیان تولیدکنندگان حداقل به طور موقت به ۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان برسد. در نهایت بختیاری، نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران، آبان ماه اعلام کرد که بر سر قیمت ۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان برای تن ماهی با وزارت جهاد و سازمان حمایت توافق شده و درخواست این است که در گام بعدی قیمت به ۴۵ هزار تومان برسد.

گفتنی است؛ حداکثر قیمت هر قوطی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی نیز شهریور سال قبل ۴۵ هزار تومان تعیین شد.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: ایسنا

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *