اهم اخبار

دبیر کانون پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی: مرغداران تمایلی به جوجه‌ریزی ندارند

بدون دیدگاه

پرویز فروغی گفت: با توجه به چالش تامین کنجاله سویا و عدم صرفه اقتصادی فروش مرغ با قیمت دستوری، مرغداران تمایلی به تولید ندارند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ پرویز فروغی گفت: مدت هاست مرغداران با چالش تامین نهاده روبرو هستند که همین امر منجر به کاهش تولید شده است.

به گفته او، در شرایط کنونی مرغداران به سبب مشکلات تامین نهاده و کاهش کیفیت جوجه توان تولید ندارند که در نهایت این امر منتج به فعالیت واحدها با یک سوم ظرفیت شده است.

فروغی با بیان اینکه قیمت مصوب فعلی جوابگوی هزینه های تولید نیست، افزود: هم اکنون قیمت تمام شده مرغ بالای ۶۰ هزار تومان است که با این وضع چطور می توان انتظار داشت که مرغدار با نرخ مصوب ۵۲ هزار تومان عرضه کند.

دبیرکانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه مرغداران رغبتی به جوجه ریزی ندارند، گفت: بنابر آمار طی ماه های اخیر ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدها صورت می گرفت، اما اکنون تولید کاهش یافته است.

او نرخ کنونی هرکیلو مرغ زنده را ۵۷ تا ۵۸ هزارتومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون مرغداران کمتر از قیمت تمام شده و سود متعارف مرغ تولیدی خود را عرضه می کنند که براین اساس تمایلی به تولید ندارند.

فروغی گفت: با بهبود وضعیت نهاده های دامی و اصلاح قیمت دستوری، مشکلی در تولید و عرضه مرغ نخواهیم داشت.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *