اهم اخبار

در چهار فصل منتهی به تابستان/ تورم تولیدکننده گاوداری‌های صنعتی به ۷۲.۵ درصد رسید

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاودارهای صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ٧٢.۵ درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی؛ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی کشور تابستان ١٣٩٨ (١٠٠=١٣٩٠) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

تورم فصلی

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاودارهای صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ٢.۵ واحد درصد کاهش دارد. در میان قلم های گاوداری صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط قلم گاو حذفی (٩.٨- درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به قلم شیر (١١.۶درصد) است.

 تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاودارهای صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ۵٣.٩ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در در فصل قبل، ٣۶.۴ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداری های صنعتی به ازای تولید قلم های خود در داخل کشور، در فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به فصل تابستان ١٣٩٧، ۵٣.٩ درصد افزایش دارد.

در بین قلم های گاوداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم گاو نر داشتی (٣١.۶ درصد) و بیش­ترین آن مربوط به قلم گوساله نر زیر چهار ماه (٨٢.۴ درصد) است.

 تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاودارهای صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ٧٢.۵ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ١.۴ واحد درصد افزایش نشان می ­دهد.

در فصل مورد بررسی، در میان قلم های گاودارهای صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم کود (٣۵.٩ درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به گاو حذفی (١٠۵.۵ درصد) است.

برای مشاهده متن کامل و جداول خبر به اینجا مراجعه کنید.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

آرش مجتهدی

نویسنده

آرش مجتهدی

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *