اهم اخبار

دعوت از نخبگان و فارغ‌التحصیلان برای تشکیل تعاونی‌ دانش‌بنیان

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

معاون وزیر تعاون با تاکید بر ضرورت حمایت مالی از شرکتهای دانش بنیان، از دانشگاهیان و نخبگان برای تشکیل و فعالیت در تعاونیهای دانش بنیان دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سیدحمید کلانتری در نشست تخصصی تعاونی‌های دانش بنیان اظهار کرد: تشکیل و تقویت تعاونی‌های دانش بنیان جزو اولویت‌های وزارت تعاون در سال جاری است وعلاقمند حضور و مشارکت نخبگان و دانشگاهیان در دسته تعاونی‌ها هستیم.

وی تاکید کرد: باید با حمایت و مشارکت موسسات مالی و اعتباری از جمله بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت بخش تعاون، صندوق توسعه ملی ، صندوق نوآوری و بانک صنعت و معدن زمینه تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و تامین مالی آنها را فراهم کنیم.

‎کلانتری در ادامه ناکارآمدی سیستم اداری، محدودیت منابع مالی، ضعف قوانین و عدم آشنایی نظام اداری با مبحث دانش بنیان را از جمله مشکلات پیش روی شرکت‌های دانش بنیان برشمرد.

‎وی تشکیل جلسه مشترک با موسسات مالی حامی شرکت‌های دانش بنیان را خواستار شد و از برگزاری همایشی با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و با موضوع تعاونی‌های دانش بنیان در پایان سال جاری خبر داد.

‎کلانتری درعین حال به تشکیل اتحادیه سراسری شرکتهای دانش بنیان در چهار استان مازندران، تبریز، یزد و زنجان اظهار کرد: درصددیم تا تعداد استانها را به هفت استان افزایش بدهیم.

وی به شرکتهای دانش بنیان پیشنهاد کرد: در قالب شرکت‌های سهامی عام یا خاص از تجمیع اتحادیه‌های دانش‌بنیان یک اتحادیه تعاونی تامین نیاز شکل بدهند.

‎وی از صندوق توسعه ملی و دیگر صندوق‌های حمایتی خواست تا به بهبود وضع کنونی شرکت‌های دانش بنیان کمک کنند.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.