اهم اخبار

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: تاثیر کنترل قاچاق دام زنده در مناطق مرزی بر قیمت گوشت

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ١٠ هزار تومانی قیمت این گوشت خبر داد و گفت: قیمت برای مصرف کننده به ١١۵ هزار تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از مهر؛ علی اصغر ملکی از کاهش ١٠ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی خبر داد و گفت: قیمت این نوع گوشت طی هفته‌های اخیر روند نزولی داشته و هم اکنون نرخ هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مصرف کنندگان ١١۵ هزار تومان است.

وی بحث عرضه و تقاضا را عاملی مهم در نوسانات بازار گوشت قرمز اعلام کرد و افزود: الان که در اواسط ماه هستیم تقاضا برای گوشت ضعیف شده و دام نیز به اندازه کافی وجود دارد همچنین کنترل قاچاق دام زنده در مناطق مرزی در این زمینه بسیار مؤثر بوده است.

ملکی درباره اینکه پیش بینی می‌کنید وضعیت بازار طی روزهای آینده به چه صورت باشد؟، افزود: نمی‌توان در این زمینه پیش بینی انجام داد به عنوان مثال ممکن است با بارندگی مواجه شویم و حمل و نقل دام به تهران مشکل شود و همین مساله بازار را با نوسان مواجه کند.

وی تصریح کرد: اما به طور کلی تا آخر ماه جاری بعید است اتفاق خاصی در بازار بیفتد و قیمت‌ها به همین شکل باقی خواهد ماند چرا که همانطور که اشاره کردم بحث عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: مهر

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *